Městské muzeum v Kloboukách u Brna

Web: http://www.kloboukyubrna.cz
E-mail: knihovna.kloboukyubrna@seznam.cz

květen - září
So – Ne 14:30 – 17:00 hod.
Fotografie - Městské muzeum v Kloboukách u Brna
dospělí 30,- Kč
důchodci, studenti a děti 15,- Kč
děti do 6 let v doprovodu dospělých mají vstup zdarma
Fotografie Fotografie Fotografie
Muzeum v Kloboukách u Brna oslaví v tomto roce 98. výročí své existence. Bezprostředním impulzem k jeho založení se stala Jihomoravská výstava, konaná v Kloboukách u Brna 20.až 27. září roku 1903.
Podle zpráv v dobovém tisku \"výstava neměla být nákladnou podívanou, ale chtěla být zaměřena na praktické výsledky, na vzdělání a povznesení lidu\". Autor dále konstatoval, že výstava bude dobrodiním, které ocení snad až příští generace.
Dnes, po téměř sto letech mu dáváme za pravdu, neboť zde byla vytvořena unikátní, vysoce hodnotná muzejní sbírka. Tím byla navozena příznivá situace pro založení muzea: po dohodě s majiteli zůstaly vystavené exponáty v Kloboukách a vytvořily jádro sbírek.
Z historie víme, že Klobouky byly poměrně významným hospodářským a správním střediskem, v devadesátých letech 19. století se stávají i centrem kulturním. Scházejí se zde spisovatelé Alois a Vilém Mršíkovi, malíř František Pečinka, význační pedagogové Josef Úlehla, Hynek Bím, Karel Jaromír Bukovanský.

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum v Kloboukách u Brna