Muzeum vojenské techniky ARMY PARK Ořechov u Brna

Adresa:
Army park
Ořechov u Brna 664 44
Kraj Jihomoravský

Telefon: 777 771 542
Web: http://armypark.wbs.cz/Muzeum.html
E-mail: d.urbanek@email.cz

Otevírací doba
květen - říjen
So - Ne 9.00 - 17.00hod.
Fotografie - Muzeum vojenské techniky ARMY PARK Ořechov u Brna
Vstupné:
ZÁKLADNÍ 150,- / DĚTSKÉ 90,- / RODINNÉ 400,-
Vstupné po 14-té hodině: ZÁKLADNÍ 100,- / DĚTSKÉ 60,- / RODINNÉ 290,-
VSTUPNÉ ZAHRNUJE:
Prohlídku podzemních bunkrů, střelbu ze vzduchovky a airsoftové zbraně, střelbu z kuše a praku, soutěže, hledání předmětů pomocí minohledačky.V případě nepříznivého počasí je program omezen. Info o aktuálních akcích na www.armypark.cz
Fotografie Fotografie Fotografie
Stálá expozice
Dovolujeme si Vás upozornit na vojensko-historický skanzen AČR a ČSLA a osvobození města Brna. V říjnu roku 2003 jsme po dlouholetém snažení dostali do dlouhodobého pronájmu prostor bývalé posádky protivzdušné obrany města Brna. Jedná se o prostor o velikosti cca 5 ha, s podzemními hangáry na raketové nosiče Něva a několik nadzemních objektů. Většinu areálu zabírá expozice vojenské historie (1945-2003), kde zájemci mají možnost vidět vojenskou techniku, jak historickou, tak tu, která ještě aktivně slouží v AČR, vojenské podzemní objekty i drobné exponáty mapující armádní historii i současnost. Tato stálá expozice je doplněna o tématicky zaměřené víkendové pořady, jako např. setkání majitelů vojenské techniky, bitevní ukázky z různých období, branné soutěžní hry a spoustu dalších akcí.
Vystavovanou techniku v různých původních modifikacích, máte možnost shlédnout, nejen ve statických ukázkách, ale i během provozu, s možností ukázky přímo v akci. Naším záměrem je předvést techniku dávné i nedávné historie v plném nasazení, včetně originálního vnitřního vybavení.
Dalšími zpřístupněnými zařízeními v areálu je např. velitelský podzemní bunkr a nebo podzemní kombinovaná expozice osobní protichemické a protiradiační ochrany.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Muzeum vojenské techniky ARMY PARK Ořechov u ...

Ověření: tři krát pět =  

(27. 9. 2011) Příjemné místo. Ideální pro výlet s dětmi. Hlavně pokud se trefíte do dne, kdy jsou možné projížďky v obrněných transportérech, tak to potom stojí za to. Doporučujeme. Svobodovi, Bučovice.
(14. 12. 2012) Je to moc nostalgické vidět místa kde člověk sloužil v rove 1988-1990 jako operátor raket
(24. 2. 2023)
Stránka "armypark.wbs.cz" nefunguje vůbec, stránka "armypark.cz" už taky neplatí.

Základní vstupné do muzea je uváděno v třech různých variantách ( 150/100 tady a 125 na webu armypark-orechov.cz ).

Žádné "info o aktuálních akcích" tam však není, proto jsem se ozval přímo provozovateli army parku ( M.Gretschmer ). Ani po čtyřech mailech se mi z něj nepodařilo vylomit kdy a jaké akce jsou plánované na nejbližší půlrok...

To byla vstřícnost, jak z Hospody na mýtince.

"Otevřel si army park, ale chtěli mu tam chodit lidi...".