Městské muzeum Bystřice pod Hostýnem

Kraj Zlínský

Web: http://www.mubph.cz
E-mail: nedelnikova@mubph.cz

Otvírací doba v sezóně (květen - září)
Po - Ne 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00
Otvírací doba mimo sezónu (duben, říjen)
Po - Pá 9:00 - 12:00 13:00 - 16:00
listopad - březen ZAVŘENO
Fotografie - Městské muzeum Bystřice pod Hostýnem
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie
Městské muzeum sídlí v prostorách bystřického zámku, pokladna je v informačním centru. Shlédnout můžete několik expozic:
1. Keramiku 18. a 19. stol. - výrobky bystřické manufaktury zhotovené na přelomu 18. a 19. stol. přímo v zámku a dalších šlechtických manufaktur, rajnochovskou keramiku, dílo restaurátora a sochaře Oldřicha Drahotušského a v poslední místnosti pracovnu zakladatele muzea Františka Táborského.
2. Expozici Historický ohýbaný nábytek - novou expozici věnovanou převážně židlím z produkce firem Thonet, Kohn, Fischel a Mundus.
3. Expozici Napoleonských vojáků - nálezy z bitevních polí, uniformy, ukázka polního lazaretu apod.
4. Expozici Vojmír Vokolek - Zpěv z potopy. Duchovní dílo východočeského výtvarníka Vojmíra Vokolka z konce 20. století.
Mimo to je možné absolvovat prohlídku zámku, jejíž součástí jsou nejen expozice, ale také sváteční sál a dosud nezrekonstruované prostory 2. patra.
Každý rok v srpnu připravuje muzeum ve spolupráci s Biskupskými many z Kroměříže i kostýmované prohlídky zámku.

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum Bystřice pod Hostýnem

(24. 5. 2018) Dobrý den , včera 23.5.2018 jsem se pokoušela zúčastnit prohlídky zámku - expozic. Nežádala jsem prohlídku s průvodcem na kterou máte psané nutno objednat od počtu návštěvníků 5 osob. Byla jsem sama , ucházela jsem se o čas ve 13 hodin , běžné prohlídky s výstavami bez komentáře průvodce . Slečna v Info mě sdělila , že samotnou mě z bezpečnostních důvodů nevezmou , musíme být dvě osoby. A protože nikdo nepřišel , odešla jsem s nepořízenou , prý , ale ráno lidi byli . Sedla jsem si na náměstí do cukrárny a hle, ve 13.15 hod. slečna procházela kolem , nebyl zájemce v muzeu. Myslím si , že v době kdy nejsou prázdniny a tudíž je méně dovolenkových zájemců o prohlídku zámku , by bylo možné se chovat shovívavěji a vyjít vstříc i jednotlivcům , když už máte pracovníky v Info centru /určitě nemáte jen tu slečnu/.V diskuzi o možnosti se zúčastnit jako jednotlivec objednávané komentované prohlídce o historii stavebnictví na zámku , mi bylo sděleno , že letos jste takovou ještě neměli a mám zkusit na podzim , což mi připadlo , "až dozrají švestky". Škoda , v době kdy právě není nával turistů , je jednotlivec odmítnut. Přeji Vám lepší pracovní podmínky , a vstřícné i k turistům , děkuji Vanžurová z okresu Břeclav. /Ještě , že jsem se nevypravila jenom k Vám a měla jsem i další možnosti po okolí /.