Muzeum a galerie Mlejn

Adresa:
Nádražní 138A
Ostrava - Moravská Ostrava 702 00
Kraj Moravskoslezský

Telefon: 596136033
Web: http://www.mlejn.com
E-mail: galeriemlejn@gmail.com

Otevírací doba
pondělí až pátek:
10.00 - 17.00
mimo svátek
Fotografie - Muzeum a galerie Mlejn
Vstupné:
bezbariérový vstup, vstup zdarma
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie Fotografie
Stálá expozice
Muzeum Mlejn nabízí stručnou historii osmi ostravských mlýnů, Mlýnského náhonu a Valchařské strouhy, ale dnes již také historii některých mlýnů, které se nalézaly v dalších obvodech města Ostravy. Informace jsou na panelech ke čtení, pro mladší a zvídavé zájemce ještě více informací pak na výpočetní technice nebo na „CD-Ostravské mlýny“.
Vedle informací o historii mlýnů jsou k vidění exponáty mlýnské kameny z mlýnů v Hrabové, Klimkovic, Bartovic, ruční žarna, ze zemědělských usedlostí, dále pak nářadí a stroje k úpravě a přípravě obílí, fukary, síta, měrky, váhy, cepy, kosy a další. Vedle těchto exponátů je vystaveno nářadí sekerníků a tesařů, a platidla, kterými se platilo za vlády Franz Josefa I.
V roce 2010 jsme otevřeli expozici ručních šrotovníků a mlýnků na obilí. Nově přibyly mlýnky na mák jako nejmenší šrotovníky.
Návštěvníci si mohou prohlédnout přes 600 ručních strojků pro zpracování úrody. Expozice je rozčlěněna na mlýnky na obílí, šrotovníky choppry, mlýnky univerzální a Porkertovy strojky, strojky z výroby Moravia, Kosmos Olomouc, SFINX Filakovo a Leinbrockovy mlýnky.
Na vybraných žarnech a mlýncích je možno vyzkoušet mletí obilí.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Muzeum a galerie Mlejn

Ověření: tři krát pět =