Muzeum socialistických vozů

Adresa:
Průmyslová 912 - vedle supermarketů
ŽELEZNÝ BROD 468 22
Kraj Liberecký

Telefon: +420 736 769 179, +420 774 138 603
Web: http://
E-mail: pavel.kadas@seznam.cz.cz

Otevírací doba
červen – září: denně mimo pondělí, všechny svátky
říjen – květen: víkendy a svátky
vždy od 10:00 do 16:00 hod.
Fotografie - Muzeum socialistických vozů
Vstupné:
Základní: 120,-Kč
Snížené (děti, ZTP): 60,-Kč
Rodinné: 270,-Kč
Foto-video: ZDARMA
Průvodce pro skupiny: ZDARMA
Komentované prohlídky: ZDARMA
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie
Stálá expozice
Muzeum socialistických vozů vzniklo v roce 2011 s cílem prezentovat motorismus východního bloku 50.-80. let minulého století i obraz doby a připomenout tak návštěvníkům časy nedávno minulé.


Desítky vozů, které se ještě před několika lety proháněly po silnicích, či na ně lidé stáli frontu před národním podnikem Mototechna byly původně prezentovány v muzeu, které se nacházelo ve středočeské vesničce Kozovazy. Dnes je nejen z nich sestavena expozice otevřená 5.7. 2014 v severních Čechách ve Velkých Hamrech – Svárově, nyní přesunuta do ŽELEZNÉHO BRODU a doplněna o mnoho dalších exponátů.

Zveme Vás k návštěvě našeho severočeského muzea, ve kterém je na ploše více než 1000m2 sestavena expozice Československých i zahraničních vozů především východní Evropy.

Od vývojové řady automobilů Škoda s motorem vpředu i vzadu, přes jejich sportovní verze, prototypy, luxusní limuzíny Tatra... se přenesete do Sovětského svazu. Ten reprezentují vozy značek Lada, GAZ, robustní Moskviče a další. Naleznete zde i východoněmecké dvoutaktní automobily Wartburg a legendární „bakeliťák“ Trabant. Východní blok doplňují mimo jiné rumunská Dacia, ARO, Oltcit, polské Fiaty a jejich italské kolegy, na které navazuje výběr západních automobilů, u nás prodávaných přes síť prodejen Tuzex.

Součástí expozice jsou pro porovnání vývoje motorismu i ceněné exponáty z meziválečného období.

V části věnované služebním vozidlům nepřehlédnete typické oranžovo-bílé vozy Veřejné bezpečnosti, jejich starší modro-bílé provedení, požární Avii A30N nebo několik verzí Škody 1203. Navazují motocykly a expozici doplňuje mnoho modelů, hraček a dalších drobných exponátů nejen s motoristickou tématikou.

Muzeum socialistických vozů také zajišťuje pronájem vozidel pro film, reklamu, kulturní a společenské akce. Jsme připravení pro Vás poskytnout svatební dopravu, firemní teambuildingové akce, doprovodný program oslav, večírků a v neposlední řadě asistenci na motoristických akcích.

Pro podrobnější informace nás neváhejte kontaktovat.

Kolektiv Muzea socialistických vozů se těší na vaši návštěvu.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Muzeum socialistických vozů

Ověření: tři krát pět =  

(18. 7. 2014) Prohlídka byla velice zajímavá,připomělo to vozy ,které tehdy jezdily po našich silnicích a my středního věku je dobře pamatujem,postrádal jsem ale tehdy běžný vůz Fiat 125p,který jsem tehdy vlastnil,věřím,že i on doplní zajímavou sbírku .
(16. 7. 2023) Museum bylo přestěhováno do Železného Brodu, hned vedle supermarketů.
Otevřeno v sezoně kromě pondělí a ve svátek vždy od 10 do 16hod.
Základní vstupné 120,-Kč, dále pak rodinné, dětské a pro zdravotně postižené - jsou slevy.
Pro hromadné návštěvy je lépe předem se domluvit - kvůli výkladu průvodcem.