Muzeum socialistických vozů

Adresa:
Velké Hamry 626
Velké Hamry - Svárov 468 45
Kraj Liberecký

Telefon: +420 736 769 179, +420 604 119 989
Web: http://socialist-cars.cz/
E-mail: formanek@socialist-cars.cz

Otevírací doba
červen – září: denně mimo pondělí
říjen – květen: víkendy a svátky
vždy od 10:00 do 16:00 hod.
Fotografie - Muzeum socialistických vozů
Vstupné:
Základní: 60,-Kč
Snížené (studenti, senioři): 30,-Kč
Rodinné: 150,-Kč
Foto-video: 30,-Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie
Stálá expozice
Muzeum socialistických vozů vzniklo v roce 2011 s cílem prezentovat motorismus východního bloku 50.-80. let minulého století i obraz doby a připomenout tak návštěvníkům časy nedávno minulé.


Desítky vozů, které se ještě před několika lety proháněly po silnicích, či na ně lidé stáli frontu před národním podnikem Mototechna byly původně prezentovány v muzeu, které se nacházelo ve středočeské vesničce Kozovazy. Dnes je nejen z nich sestavena expozice otevřená 5.7. 2014 v severních Čechách ve Velkých Hamrech – Svárově. Zároveň intenzivně probíhají přípravy nového projektu ve středních Čechách.

Zveme Vás k návštěvě našeho severočeského muzea, ve kterém je na ploše více než 900m2 sestavena expozice Československých i zahraničních vozů především východní Evropy.

Od vývojové řady automobilů Škoda s motorem vzadu, ve které nechybí ani vzácný dvoudveřový model 1000MBX, přes luxusní limuzíny Tatra se přenesete do Sovětského svazu. Ten reprezentují vozy značek Lada, GAZ, robustní Moskviče či ukrajinský Záporožec. Naleznete zde i východoněmecké dvoutaktní automobily Wartburg a legendární „bakeliťák“ Trabant 601 s duroplastovými díly karoserie. Východní blok doplňují mimo jiné rumunská Dacia, ARO, Oltcit, polské Fiaty a jejich italské kolegy, na které navazuje výběr západních automobilů, u nás prodávaných přes síť prodejen Tuzex.

Součástí expozice je i velmi zajímavý prototyp, jediná vyrobená Škoda 765 combi special.

V části věnované služebním vozidlům nepřehlédnete typické oranžovo-bílé vozy Veřejné bezpečnosti, jejich starší modro-bílé provedení, požární Avii A30N nebo sanitní i pohřební verzi Škody 1203. Navazují motocykly a expozici doplňuje mnoho modelů, hraček a dalších drobných exponátů nejen s motoristickou tématikou.

Muzeum socialistických vozů také zajišťuje pronájem vozidel pro film, reklamu, kulturní a společenské akce. Jsme připravení pro Vás poskytnout svatební dopravu, firemní teambuildingové akce, doprovodný program oslav, večírků a v neposlední řadě asistenci na motoristických akcích.

Pro podrobnější informace nás neváhejte kontaktovat.

Kolektiv Muzea socialistických vozů se těší na vaši návštěvu.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Muzeum socialistických vozů

Ověření: tři krát pět =  

(18. 7. 2014) Prohlídka byla velice zajímavá,připomělo to vozy ,které tehdy jezdily po našich silnicích a my středního věku je dobře pamatujem,postrádal jsem ale tehdy běžný vůz Fiat 125p,který jsem tehdy vlastnil,věřím,že i on doplní zajímavou sbírku .