Dům historie Přešticka

Svátky 14-17
Fotografie - Dům historie Přešticka
Základní 25,- Kč
Snížené 15,- Kč (senioři, studenti a děti do 15 let)
Rodinné 50,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
1. 3. 2016 Od alchymie po moderní lékárnu aneb objevte zákulisí lékárny
Pozvánka na výstavu o historii lékárenství Dům historie Přešticka a Lékárny PhMr. L. Mráze s.r.o., Lékárna Magnolie Vás zvou na interaktivní výstavu o historii lékárenství, sezn ... zobrazít více
18. 1. 2016 Z Přeštic po kolejích....
Výstava k 140. výročí otevření tratě Plzeň-Nýrsko. ... zobrazít více
Stálá expozice představuje svět živnostníků a řemeslníků na konci 19. a v první polovině 20. století na Přešticku. V přízemí muzea se nachází kupecký krám přeštického obchodníka Karla Fodermajera z první poloviny 20. století. Jde o koloniál s potravinami, zbožím galanterním, kuchyňským nádobím, papírnictvím a zbožím drogistickým.

V prvním patře tvoří stálou expozici řada dílniček řemeslníků (kovářů, ševců, krejčích, kolářů, truhlářů). Doplňuje je řeznický krám z Přeštic první poloviny 20. století a věžní hodinové stroje.

Napište krátkou recenzi k: Dům historie Přešticka

(10. 6. 2014) Je to sympatické místo pro potěšení duše i poučení. Už jen vstupem do tichých stěn, které promlouvají minulostí a vůní zašlých časů, člověk se dostává na chvíli do jiného světa. Vedle běsní rušná ulice, ale tady se zastavil čas a nutí zastavit i člověka, který právě vešel.Jen na chvíli stačí zavřít oči a objeví se panoramatický svět lidiček, kteří tu žili před námi a právě jeden z nich si šel koupit cikorku do starého kvelbu. A otevřením očí se objeví malované hrnečky, z nich pila i naše babička. A člověk ucítí teplo v dlani a duše zpívá. Vlastně proto člověk vešel. Na chvíli zůstat v klidu stát a jen vnímat.