Muzeum TGM Rakovník

školy 10,- Kč
děti do 6ti let zdarma
Fotografie Fotografie Fotografie
Muzeum T. G. M. Rakovník je příspěvkovou organizací Středočeského kraje, se sbírkovým fondem zaměřeným na daný region, který je prezentován expozicí v Rakovníku v Palačíku plaských cisterciáků. Nejvýznamnější pobočkou muzea je Muzeum T. G. Masaryka v Lánech s expozicí prvního československého prezidenta, kde je prezentována také Masarykova rodina, ale i československé legie a období první republiky. V dalším lánském objektu je představena historie Českého červeného kříže a osobnost Alice G. Masarykové. Muzeum Nové Strašecí je zajímavé keltskou expozicí s výrobou švartnových náramků. Památník Joachima Barranda ve Skryjích vystavuje trilobity a informuje o životě významného paleontologa. Vlastivědné muzeum Jesenice mapuje nejméně osídlenou část středočeského regionu, bývalých sudet.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum TGM Rakovník