Vodní mlýn Hoslovice

červen – srpen: denně 9.00–17.00
duben – květen, září – říjen; svátky: út - ne 9.00–16.00

Fotografie - Vodní mlýn Hoslovice
Základní vstupné: 40,- Kč, snížené: 20,- Kč, akce: 50/20,- Kč.
Muzeum poskytuje řadu slev: rodinné, skupinové a sdružené vstupné, vstupné pro školní skupiny atd.
Umožňuje také vstup zdarma pro vybrané osoby a skupiny (AMG, ICOM, děti do 6 let apod.)
Příplatky za výklad v cizím jazyce, řemeslné akce a fotografování v expozicích muzea.
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie
Aktuální akce
15. 6. 2022 Řemeslo má zlaté dno
Řemeslo má zlaté dno 18. 6. Vodním mlýn v Hoslovicích start v 10 h Další akce zaměřená na řemesla všeho druhu. Těšit se můžete na naklepávání kosy a sečení trávy, vý ... zobrazít více
5. 8. 2021 Dožínky
Zpracování obilí na mlýně v Hoslovicích. 14. 8. 10:00 - 17:00 h Vstupné 50/25 Kč. Ukázky mlácení obilí cepy a na mlátičce. Ukázky vázání povřísel. Pečení chl ... zobrazít více
12. 7. 2021 Dětský den
Zábava pro celou rodinu v Hoslovicích. 17. 7. 10:00 - 17:00 h Vstupné 50/25 Kč ... zobrazít více
Muzeum středního Pootaví Strakonice spravuje vodní mlýn od roku 2005, kdy jej dostalo do správy od Jihočeského kraje, který památku zakoupil. Po celkové rekonstrukci byl mlýn v roce 2008 otevřen veřejnosti.
Areál vodního mlýna s funkčním mlecím zařízením, kde bývalí vlastníci zakonzervovali tradiční venkovský způsob života – není zavedena elektřina, chybí sociální zařízení a obytné místnosti tvoří malou část budov. Díky tomu je mlýn včetně dalších staveb a pozemků v autentickém stavu tak, jak jej znali obyvatelé Hoslovic a okolí po staletí. V novém technickém zázemí je umístěna dále etnografická expozice Ze života šumavského Podlesí, která je věnována životu venkovského lidu, přibližuje průběh zemědělských prací, pěstování a zpracování některých důležitých plodin a chov dobytka. Připomenuty jsou i tradiční pokrmy regionu, skladování a úprava potravin a zvykosloví během kalendářního roku.

Napište krátkou recenzi k: Vodní mlýn Hoslovice