Muzeum Pila Ludmírov

Kraj Olomoucký

Web: http://www.pilanakopci.cz/index.php?obsah=muzeum
E-mail: j.vymola@email.cz

Otevírací doba pro veřejnost je obvykle o víkendech, ve všední dny nepravidelně v odpoledních hodinách.
Je-li otevřeno pro veřejnost, je na bráně umístěna cedule \\\"MUZEUM\\\".
Fotografie - Muzeum Pila Ludmírov
dobrovolné
Fotografie Fotografie Fotografie
Areál pily na místě bývalého Sovětského spojovacího zařízení. K vidění je vidová hláska (tzv. špak), největší rámova pila (katr) v provozu v ČR a s tím klasickou pilařskou technologii, původní pomník po Sovětské armádě, podzemní úkryt KVS (v blízké budoucnosti je plánováno jeho úplné zpřístupnění). Z techniky lze zhlédnout vozidla PRAGA V3S, UAZ 469, ARO M461, služební motocykly ČSLA a SNB VB, buldozer T130 a další.
V případě zájmu lze po dohodě zajistit jízdní ukázku, svezení či zapůjčení některých druhů techniky.
Při dostatěčné sněhové pokrývce doporučujeme nevšední zažitek v podobě svezení v ruském buldozeru (na objednání). Buldozer lze využít i při stavebních pracích, při mimořádných událostích nebo při sněhové kalamitě k prohrnutí cest a vyproštění vozidel.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Pila Ludmírov

(30. 8. 2014) Dlouhá cesta na vrchol kopce ať už pěšky nebo v autě stojí za to. Seznamte se s okouzlující mladý, syn otci a on vás povede na pile a do budov, které dům záhada na záhadu ruských vojenských vozidel včetně nepoužitého mobilní kantýny, obrovský buldozer, motocykly a nádherné 4X4 "džíp" , ve kterém může být čest svézt.