Muzeum historických motocyklů Železná Ruda

Fotografie - Muzeum historických motocyklů Železná Ruda
jednotné vstupné 50 Kč, děti 3-12 let 25 Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Expozice v Železné Rudě obsahuje jak kolekci historických motocyklů a jízd-ních kol, tak i několik historických automobilů. Návštěvník zde může najít svě¬tové unikáty, které se dochovaly často v jediném kuse či pouze v několika málo exemplářích. K vidění jsou zde např.: unikátní motocykl Görner Klatovy z roku 1921, řemenový Tyler z roku 1919, první vyráběný automobil Škoda na dřevěných loukoťových kolech a mnoho dalších. Expozice se každý rok doplňuje a rozšiřuje. \r\nV pravém křídle zámečku se nachází expozice o historii lyžování na Šumavě a v severním křídle je otevřena výstava Český kráter.
Objekt loveckého zámečku patří mezi nejstarší dochované stavby v centrální části Šumavy. Byl založen kolem roku 1690 hrabětem Jindřichem z Nothaftu. V roce 1989 jen zázrakem unikl demolici, neboť byl zbořen zámek Debrník a pro zámek v Železné Rudě již byl připraven demoliční výměr. V roce 2004 a 2005 proběhla celková rekonstrukce totálně zničeného objektu a nyní zámeček slouží pro kulturní účely.\r\n

Napište krátkou recenzi k: Muzeum historických motocyklů Železná Ruda...