Muzeum hraček Ostrava

E-mail: info@muzeumhracekostrava.cz

Po - Ne: 9:00 - 17:00
Fotografie - Muzeum hraček Ostrava
Dospělý: 149,-, Dítě (3-17 let), důchodce (65+), ZTP a doprovod ZTP: 99,-. Skupina: 15 a více osob (školy, školky, tábory, apod.) 79,-/osoba + doprovod zdarma.
Zdarma: senioři nad 80 let a děti pod 3 roky
Akce: 1x dospělý + 1x dítě = 99,-/osoba
TISÍCE HISTORICKÝCH EXPONÁTŮ PRO POTĚŠENÍ VAŠEHO OKA I DUŠE!

Muzeum hraček Ostrava nabízí ke zhlédnutí tisíce exponátů v několika sekcích. První z nich nese název Historické hračky a najdete zde ty nejstarší exponáty od poloviny 19. století. Druhá sekce - Retro hračky vás zavede do období 70. - 90. let 20 století. K vidění jsou největší hity této doby: céčka, Igráčci, panenky,... Třetí sekce je nazvaná Disneyana a je zasvěcena tvorbe Walta Disneyho. Na své si jistě přijdou milovníci slavného Mickey Mouse a jeho kamarádů a samozřejmě dalších pohádek tohoto tvůrce. Poslední sekce Sběratelství hostí každého půl roku jiného sběratele s jinou výstavou. Ke shlédnutí jsou tisíce exponátů od poloviny 19. století po současnost.

Muzeum hraček Ostrava bylo otevřeno v květnu 2014 ostravským písničkářem Jarkem Nohavicou, tehdy ještě v prostorách OC Laso na Masarykově náměstí. Nyní vás můžeme přivítat v nově otevřeném, a ještě zábavnějším muzeu s interaktivními prvky. Zažijete jistě spoustu zábavy! Ze škály zajímavostí můžeme uvést také např. balíček žvýkaček z roku 1938 v hodnotě 15 000 Kč.

Muzeum bylo založeno za účelem oživení centra města Ostravy jako nevýdělečný projekt s interaktivními akcemi pro děti jako jsou čtení nebo promítání pohádek samotnými ostravskými herci či zpěváky, představení historického loutkového divadla... apod.

MUZEUM HRAČEK OSTRAVA - POZNÁNÍ I ZÁBAVA!

Napište krátkou recenzi k: Muzeum hraček Ostrava