Expozice ručních řemesel

Pondělí-pátek \r\n14:00 - 22:00\r\nSobota-neděle \r\ndle dohody
Fotografie - Expozice ručních řemesel
Dobrovolné.
Expozice „Ručních řemesel“ v Duhové čajovně v Mohelnici. Náměstí Svobody 8. Než návštěvník shlédne výstavu, může si vychutnat lahodný čaj z místní nabídky. Expozice začíná výstavou KRAJKY – paličkovanou, háčkovanou, pletenou, šitou vyšívanou na plátně i v síti a informuje o jejím historickém i současném využití. Jsou zde vystaveny různé tvary paliček, se kterými se krajka vytváří, ale i paličky na ozdobu z různého materiálu, dřevěné, umělé, kostěné. Paličkovaný válec nazvaný Herdule se zlatou krajkou, kopie kroje z oblasti Hřebečsko, kam město Mohelnice patří a povinné podvinky k udělení certifikátu - krajkářky. Mottem Mohelnického spolku ručních řemesel je uchovat a dále šířit vzdělání v oboru tradičních řemesel a pro současný a moderní styl vyhledávat a rozvíjet i méně známé či zapomenuté techniky. V tomto duchu je výstava KRAJKY koncipovaná, návštěvník zde může shlédnout jak rekonstrukci starých krajek, tak současnou tvorbu spolku. Nejstarší krajka je od autorky narozené v roce 1892 v Postřelmově. Je zde vytvořeno i zázemí pro přednáškovou a kulturní činnost.

Napište krátkou recenzi k: Expozice ručních řemesel