Letecké muzeum Koněšín z.s.

Adresa:
Koněšín - Radarka
Koněšín 675 02
Kraj Vysočina

Telefon: 604 772478
Web: http://www.letecke-muzeum.cz/
E-mail: info@letecke-muzeum.cz

Otevírací doba
Květen-červen: so-ne a svátky 9:00-17:00
Červenec-srpen: po-ne a svátky 9:00-18:00
Září-říjen: so-ne a svátky 10:00-17:00
Mimo otevíraci dobu lze objednat prohlídku na: info@letecke-muzeum.cz
Fotografie - Letecké muzeum Koněšín z.s.
Vstupné:
Základní vstupné: 75,-kč (dospělí)
Zlevněné vstupné: 35,-kč (děti od 6 let, studenti, důchodci, ZTP)
Děti do 6 let: ZDARMA – vstup pouze s doprovodem
Rodinné vstupné: 150kč (2 dospělí a 2 děti)
ZTP-P – (průvodce) ZDARMA
Fotografie
Stálá expozice
Letecké muzeum Koněšín vzniklo v roce 2016 a mezi jeho aktivity patří vytváření sbírky exponátů souvisejících s leteckou historií a to převážně československého a českého letectví. Dále se zabýváme opravami a restaurováním letecké techniky.
V nedávné době jsme například opravovali letoun Lisunov Li-2 pro VHÚ, stejně tak letoun Tu-104A. Několikrát jsme pracovali na letounech MiG-15, MiG-19, MiG-21, L-29 a dalších. Opravy a další práce provádíme jak pro ostatní muzea, tak pro soukromé sběratele z ČR i zahraničí.
Součástí naší práce je i mapování historie letectví u nás a snaha zachránit co nejvíce dokumentů a památek. Členové pluku jsou nadšenci, fandové a dobrovolníci, kteří se těmto činnostem věnují ve svém volném čase.
Kolektiv Leteckého muzea tvoří lidé různorodých odborností, od leteckých mechaniků, bývalých i aktivních pilotů, konstruktérů, IT specialistů, montérů až po \\\\\\\\\\\\\\\"pouhé\\\\\\\\\\\\\\\" fandy letectví a letadel.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Letecké muzeum Koněšín z.s.

Ověření: tři krát pět =  

(3. 1. 2013) Byli jsem se tam podívat. Z venku to sice nevypadalo ale uvnitř parádní expozice spojená se zajímavým výkladem. Můžeme doporučit!! Mají ještě velký kus práce před sebou ale je vidět že to jsou srdcaři.
(25. 7. 2014) Byli jsme se podívat 24. 7. 2014 ve vašem leteckém muzeu , byli jsme z toho všeho dost rozladění . Chápu , že jste nezisková fa a také fandové letectví, ovšem alesponˇ/ pozametat /by jste si tam mohli . Mezi exponáty totální nepořádek napadané listí - špína a prach na jednotlivých strojích - děs , rozházené nářadí , hala téměř na spadnutí . Dojem pod "psa " . Radějí to zavřete , atˇnejsme pro smích , zajedˇte se podívat k sousedům do Německa , nebo Rakouska , jak má takové technické muzeum vypadat . Návštěvu u Vás však nedoporučujeme !!! Daleko lepší je návštěva auto veteránů v Olomouci - je to škoda - hlavně těch leteckých mašin a všeho co k tomu patří . Peterkovi
(13. 7. 2016) (13.7.20106)dnešní návštěva nás, ale i děti zklamala, realita neodpovídá reklamě na Letecké muzeum Koněšín.
(21. 8. 2016) (21.8.2016) Na louce je cca 11 letounů v celkem dezolátním stavu, ač některé z nich jsou unikátní typy, jinak hromady šrotu. Celé muzeum působí silně amatérským dojmem a reklamu na něj lze považovat za klamání.
(16. 5. 2021) Navštívili jsme s rodinou tohle muzeum již poněkolikáté a vždy jsme překvapeni množstvím vylepšení. Vůně posekané trávy, slluníčko, parádní fotky vystavovaných strojů. Hned u vstupu se nás ujal pan majitel a odpovídal i na nejvšetečnější otázky co nás zajímaly. Opravdu doporučuji, pokud chcete spojit třeba výlet po Dalešické přehradě s cyklovýletem na Třebíč. Tohle muzeum fakt stojí za návštěvu a dojedeme opět. Budeme se těšit :)