Valdštejnská 150/4

Běžná otvírací doba
PO, ÚT: zavřeno
ST-NE: 10.00-17.00

Prohlídky v každou celou hodinu, poslední v 16:00 hod.
Doporučujeme vždy rezervovat termín návštěvy.
Fotografie - Muzeum Kouzlo starých časů
Základní vstupné: 390.00 Kč
Snížené vstupné (senior od 75 let, ZTP, dítě): 330.00 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti): 1040.00 Kč
Skupina (od 6 do max 10 osob): 330.00 Kč/osoba
Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
4. 12. 2022 Nostalgické Vánoce
Výstava Nostalgické Vánoce stále pokračuje! Ve vánočně nazdobeném muzeu Kouzlo starých časů, okouzlí návštěvníky výstava Nostalgické Vánoce věnovaná vánočním tradicím a zvykům na ... zobrazít více
1. 11. 2022 Nostalgické Vánoce
Ve vánočně nazdobeném muzeu Kouzlo starých časů, okouzlí návštěvníky výstava Nostalgické Vánoce věnovaná vánočním tradicím a zvykům na přelomu 19. a 20. st, která se koná od 5. lis ... zobrazít více
5. 6. 2022 V pohybu
Letní radovánky majetných na přelomu 19. a 20. století, přibližuje výstava ze soukromé sbírky historických oděvů a kuriozit v Muzeu Kouzlo starých časů ve Valdštejnské ulici v Praz ... zobrazít více
Historické oděvy, doplňky a kuriozity z let 1850-1920

O muzeu
Muzeum se specializuje na výstavní činnost převážně z historie odívání a textilu z let 1850-1920 a sběratelství předmětů souvisejících s tímto obdobím. K dalším činnostem patří i vydavatelská činnost, realizace výstav pro jiná muzea a instituce či spolupráce na filmových projektech.
V komorním prostředí muzea mohou návštěvníci obdivovat část rozsáhlé sbírky historických oděvů, doplňků a kuriozit vyšších společenských vrstev, které dokumentují výjimečnost a um ručních prací předešlých generací.
Unikátní soukromá sbírka viktoriánských a edwardiánských oděvů, doplňků a kuriozit z období 1850–1920 začala vznikat již před desítkami let a stále se rozšiřuje. Obsahuje několik set kusů kompletních oděvů, prádla, textilu, ale i stříbrných předmětů viktoriánského a edwardiánského období, pocházejících z celého světa. Část sbírek tvoří porcelán z českých a německých porcelánek do r. 1930.

Expozice - Nostalgické Vánoce
Vánoční tradice a zvyky na přelomu 19. a 20. století.
Vystavené exponáty jsou volně uspořádány, aby návštěvník mohl vstoupit do děje a vnímat atmosféru příběhů, které vyprávějí.

Otevřena muzejní prodejní galerie s nabídkou vánočních dárků a vánočních dekorací.

St-ne: 10.00-17.00
Prohlídky začínají v každou celou hodinu, poslední v 16:00. Vzhledem k zájmu doporučujeme vždy rezervovat termín návštěvy telefonicky na č. 602 302 187 či e-mailu kouzlostarychcasu@gmail.com.

Prodejní galerie
Otevřena muzejní prodejní galerie s nabídkou starožitných oděvů, doplňků, textilu a porcelánu z let 1900-1940.

Adresa a dostupnost
Valdštejnská ulice 150/4, Praha 1-Malá Strana
U stanice metra A Malostranská; zvoňte na zvonek Muzeum a vyčkejte.
Aktuální otevírací dobu najdete na naší oficiální internetové stránce muzea www.kouzlostarychcasu.cz.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Kouzlo starých časů