Valdštejnská 150/4

E-mail: kouzlostarychcasu@gmail.com

Běžná otvírací doba
PO-ÚT: zavřeno
ST: pouze na objednávku pro skupinu od 5 osob.
ČT-NE: 10.00-17.00

Prohlídky v každou celou hodinu, poslední v 16:00 hod.
Doporučujeme vždy rezervovat termín návštěvy.

Fotografie - Muzeum Kouzlo starých časů
Základní vstupné: 390.00 Kč
Snížené vstupné (senior od 75 let, ZTP, dítě): 330.00 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti): 1040.00 Kč
Skupina (od 6 do max 10 osob): 330.00 Kč/osoba
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie
Aktuální akce
7. 1. 2022 Noblesa starých časů
Životní styl majetných na přelomu 19. a 20. století, přibližuje výstava ze soukromé sbírky historických oděvů a kuriozit v Muzeu Kouzlo starých starých časů ve Valdštejnské ulici v ... zobrazít více
13. 10. 2021 Prodejní Retro bazar
Srdečně zveme všechny obdivovatele krásných kousků na tradiční říjnový prodejní Retro bazar ze sbírek muzea. V nabídce móda a doplňky, starožitný porcelán, stolní textil a další. ... zobrazít více
28. 9. 2021 Život nad schody
Nejen promenády v letních parcích, či v přímořských lázních a návštěvy spřátelených rodin patřily k povinnostem společenského života majetných na přelomu 19. a 20. století. Do ... zobrazít více
Historické oděvy, doplňky a kuriozity z let 1850-1920

O muzeu
Muzeum se specializuje na výstavní činnost převážně z historie odívání a textilu z let 1850-1920 a sběratelství předmětů souvisejících s tímto obdobím. K dalším činnostem patří i vydavatelská činnost, realizace výstav pro jiná muzea a instituce či spolupráce na filmových projektech.
V komorním prostředí muzea mohou návštěvníci obdivovat část rozsáhlé sbírky historických oděvů, doplňků a kuriozit vyšších společenských vrstev, které dokumentují výjimečnost a um ručních prací předešlých generací.
Unikátní soukromá sbírka viktoriánských a edwardiánských oděvů, doplňků a kuriozit z období 1850–1920 začala vznikat již před desítkami let a stále se rozšiřuje. Obsahuje několik set kusů kompletních oděvů, prádla, textilu, ale i stříbrných předmětů viktoriánského a edwardiánského období, pocházejících z celého světa. Část sbírek tvoří porcelán z českých a německých porcelánek do r. 1930.

Expozice - Noblesa starých časů
Životní styl majetných na přelomu 19. a 20. století, kdy krása byla v každém detailu.
Vystavené exponáty jsou volně uspořádány, aby návštěvník mohl vstoupit do děje a vnímat atmosféru příběhů, které vyprávějí.
Otevřena muzejní prodejní galerie s nabídkou starožitných oděvů, doplňků, textilií a porcelánu z let 1900-1940.

Čt-ne: 10.00-17.00
St: 10.00-17.00, pouze na objednávku pro skupinu od 5 osob.
Prohlídky začínají v každou celou hodinu, poslední v 16:00. Vzhledem k zájmu doporučujeme vždy rezervovat termín návštěvy telefonicky na č. 723 960 308 či e-mailu kouzlostarychcasu@gmail.com.

Prodejní galerie
Otevřena muzejní prodejní galerie s nabídkou starožitných oděvů, doplňků, textilu a porcelánu z let 1900-1940.

Adresa a dostupnost
Valdštejnská ulice 150/4, Praha 1-Malá Strana
U stanice metra A Malostranská; zvoňte na zvonek Muzeum a vyčkejte.
Aktuální otevírací dobu najdete na naší oficiální internetové stránce muzea www.kouzlostarychcasu.cz.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Kouzlo starých časů