Muzeum Kouzlo starých časů

Web: http://www.kouzlostarychcasu.cz
E-mail: kouzlostarychcasu@gmail.com

Státní svátky:
28. 9. 2019, 10.00-17.00 hod.
Běžná otvírací doba
PO: zavřeno
ÚT-NE: 10.00-17.00

Fotografie - Muzeum Kouzlo starých časů
Základní vstupné: 250.00 Kč
Snížené vstupné (senior, student, ZTP, dítě): 190.00 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti): 550.00 Kč
Skupina (od 6 do max 10 osob): 190.00 Kč/osoba
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie
Aktuální akce
20. 8. 2019 Viktoriánská matka
Jaké krutosti a omezení provázejí těhotenství a porod? Co doporučují viktoriánští lékaři novopečené matce? Jak vychovávat dítě? Komentované prohlídky výstavy Něžná krása kruté ... zobrazít více
9. 7. 2019 Uvádění debutantek do společnosti
Jak nejvhodněji představit dospívající dceru v majetné viktoriánské společnosti? Krušný život dívek, připravovaných na svou nejdůležitější roli v životě. Komentované víkendové p ... zobrazít více
30. 4. 2019 Viktoriánská vdova
Etiketa a postmortální zvyky staré Anglie - mimořádné prohlídky. Jak se oblékají vdovy a jak vdovci? Co je poloviční smutek? Odkapávače na slzy, speciální šperky a další smutečn ... zobrazít více
Unikátní soukromá sbírka viktoriánských a edwardiánských oděvů, doplňků a kuriozit z období 1850-1920.

V komorním prostředí mohou návštěvníci obdivovat část rozsáhlé sbírky historických oděvů, doplňků a kuriozit vyšších společenských vrstev, které dokumentují výjimečnost a um ručních prací předešlých generací.

Vystavené exponáty jsou volně koncipovány do obrazů, aby návštěvník mohl vstoupit do děje a vnímat atmosféru příběhů, které vyprávějí.

Ojedinělá sbírka, která vznikala desítky let, obsahuje několik set kusů kompletních oděvů, prádla, textilu, ale i stříbrných předmětů viktoriánského a edwardiánského období, pocházejících z celého světa. Část sbírek tvoří porcelán z českých a německých porcelánek do r. 1930.

Aktuální výstava: Něžná krása kruté Anglie

O muzeu
Muzeum Kouzlo starých časů je určeno příznivcům starých dob, kdy na nic nebyl spěch, dámy byly obletovány a pánové se mohli cítit jako jejich ochránci. Specializuje se na výstavní činnost i pro jiná muzea, zaměřenou převážně na historii oděvů a textilií z období let 1850-1920 a sběratelství předmětů souvisejících s tímto obdobím. Spolupracuje na dalších výstavních a filmových projektech.

Muzeum je klubem členů, který umožňuje jednorázové vstupy i veřejnosti.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Kouzlo starých časů