Muzeum Kouzlo starých časů

Fotografie Fotografie
Aktuální akce
7. 12. 2020 Viktoriánské Vánoce
Vánoční tradice a zvyky staré Anglie Pojďte se s námi nadechnout tajemné vánoční atmosféry konce 19. století. Ve slavnostně vyzdobeném muzeu se dozvíte jak vznikly tradice zdobení ... zobrazít více
7. 12. 2020 Předvánoční prodejní retro bazar
Srdečně zveme všechny obdivovatele a milovníky krásných kousků na tradiční akci muzea. Ulovte si svůj kousek, ať už pro sebe nebo jako dárek k Vánocům. ... zobrazít více
Unikátní soukromá sbírka viktoriánských a edwardiánských oděvů, doplňků a kuriozit z období 1850-1920.

V komorním prostředí mohou návštěvníci obdivovat část rozsáhlé sbírky historických oděvů, doplňků a kuriozit vyšších společenských vrstev, které dokumentují výjimečnost a um ručních prací předešlých generací.

Vystavené exponáty jsou volně koncipovány do obrazů, aby návštěvník mohl vstoupit do děje a vnímat atmosféru příběhů, které vyprávějí.

Ojedinělá sbírka, která vznikala desítky let, obsahuje několik set kusů kompletních oděvů, prádla, textilu, ale i stříbrných předmětů viktoriánského a edwardiánského období, pocházejících z celého světa. Část sbírek tvoří porcelán z českých a německých porcelánek do r. 1930.

Aktuální výstava: Viktoriánské Vánoce

O muzeu
Muzeum Kouzlo starých časů je určeno příznivcům starých dob, kdy na nic nebyl spěch, dámy byly obletovány a pánové se mohli cítit jako jejich ochránci. Specializuje se na výstavní činnost i pro jiná muzea, zaměřenou převážně na historii oděvů a textilií z období let 1850-1920 a sběratelství předmětů souvisejících s tímto obdobím. Spolupracuje na dalších výstavních a filmových projektech.

Muzeum je klubem členů, který umožňuje jednorázové vstupy i veřejnosti.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Kouzlo starých časů