Patton Memorial Pilsen

Adresa:
Pobřežní 10
Plzeň 301 00
Kraj Plzeňský

Telefon: 378 037 956
Web: http://www.patton-memorial.cz
E-mail: info@patton-memorial.cz

Otevírací doba
9.00-13.00 a 14.00-17.00h Úterý - Neděle\r\n(Pondělí vždy zavřeno)\r\nPoslední prohlídky ve 12.30 a 16.30 h
Fotografie - Patton Memorial Pilsen
Vstupné:
60,-Kč dospělí\r\n40,.Kč děti, studenti, důchodci\r\n40,-Kč obj. skup. od 10 os., dospělí ZTP\r\n30,-Kč obj. skup. od 10 dětí, děti ZTP\r\n120,-Kč rodinné (2 dospělí + 1-2 děti)
Fotografie Fotografie Fotografie
Stálá expozice
Podstatnou část muzea Patton Memorial Pilsen tvoří více než 1000 vystavených exponátů ze sbírek soukromých sběratelů. Vstupní část zachycuje poslední nálety v západních Čechách a bombardování Škodových závodů. Za zvuků sirén, prostřednictvím autentických filmových sekvencí a dobových fotografií je divák hned v úvodu vtažen do atmosféry závěrečných bojových operací II. světové války. Další expozice pak dokumentují postup americké armády na území Československa a pobyt amerických vojáků až do listopadu 1945. Autentické fotografie zachycují okamžiky posledních dní války, příchod amerických vojsk, chvíle odpočinku a přátelských setkání s obyvateli města, ale také slavnostní události - např. záběry z vojenské přehlídky dne 15.6.1945 konané za účasti prezidenta republiky dr. Edvarda Beneše. Ve vitrínách najdou návštěvníci doklady o pomoci UNRRA, která v poválečných dobách umožnila mnoha lidem překonat těžkou situaci - potravinové příděly všeho druhu, prázdné či dosud neotevřené konzervy, pytle od mouky a kukuřice či populární žvýkačky. K vidění je zde dobová výstroj a výzbroj, zdravotnický materiál, jídelní potřeby, polní dávky, sportovní a rekreační doplňky, řemeslnické nářadí, tiskoviny a mnohé další rozmanité předměty, které američtí vojáci zanechali na památku. Významná část expozic připomíná legendárního velitele 3. americké armády, generála George S. Pattona jr. a jeho dlouholetého přítele generála Ernesta N. Harmona, který poskytl technickou i materiální pomoc při obnově naší země a spolu s americkými jednotkami se rozloučil s český obyvatelstvem při poslední přehlídce v listopadu 1945. Nedílnou součástí muzea jsou dobové dokumenty, noviny a časopisy z období totalitního režimu v letech 1948 - 1989, symbolicky umístěné do zamřížovaného prostoru klece. Vypovídají o snahách komunistického režimu násilně zkreslit fakta o osvobození Plzně Americkou armádou.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Patton Memorial Pilsen

Ověření: tři krát pět =  

(26. 4. 2020) Zdravím vás, máte prosím otevřeno i v téhle době krize? Moc vám děkuji za odpověď. Přeji vám hezký den. Mikesch Milan