Muzeum kol Boskovštejn

Studenti, důchodci, ZTP 100,- Kč
Rodinné /2 dospělí + 2 děti/ 300,- Kč
Děti 6 - 14 let 50,- Kč
Základní školy, tábory 50,- Kč dítě(dozor/max.2 osoby/ZDARMA)

Ohledně naší cenové politiky uvádíme toto:
Pro rok 2015 bylo odsouhlaseno majiteli sbírek soustředěných v Muzeu kol Boskovštejn snížené vstupné - viz ceník.Věřte tomu,že vstupné není vůbec nadsazené a exponáty shromážděné v muzeu neuvidíte v takové míře a kompletnosti nikde jinde na světě.Pro příklad vezměme sbírku litografických plakátů. Roku 2013 byla takováto podobná sbírka plakátů dle námětů Alfonse Muchy vystavena v Praze. Tato kolekce byla menší a přesto na ni bylo vstupné ve výši 350,-Kč/osoba a výše.U nás toho za daleko menší vstupné uvidíte mnohem a mnohem více.A věřte, že se nám od otevření ještě nestalo by někdo řekl-NÁVŠTĚVA U VÁS ZA TY PENÍZE NESTÁLA-PRÁVĚ NAOPAK.
Fotografie Fotografie Fotografie
Muzeum kol Boskovštejn na Znojemsku je nejobsáhlejší muzeum jízdního kola na světě.

Expozice:
- expozice závodních silničních kol počínaje rokem 1880 do současné doby,zahrnující též vývoj závodních přehazovacích systémů.
- expozice kol s rámy Colnago.
- expozice obsahující kompletní přehled italského výrobce komponentů pro silniční,ale i horská kola-firmy Campagnolo od roku 1936 dodnes.
- expozice vývoje horských kol počínaje rokem 1984.
- největší světová expozice jízdních kol s dřevěnými rámy se spousty unikátů.
- reprezentativní expozice Tricyklů z let 1884-1910.
- nejobsažnější expozice Hard tire safety bicyklů. Jedná se o kola z let 1884-1892. První kola dnešního typu,poháněná řetězem na zadní kolo,se spoustou tvarů rámů a systémů se snahou o jejich odpružení. Kola jež jsou ještě opatřena plným-tvrdým obutím.
- expozice francouzské firmy Terrot. Jednoho z největších výrobců kol ve Francii na přelomu 19.a 20.století. Firma je známá mnoha unikátními přehazovacími systémy,které používala na svých bicyklech. Jedná se o největší světovou kolekci bicyklů této značky.
- sbírka nádherných bicyklů Quadrant z let 1896-1902.
- expozice Vysokých kol s jejich převodovými systémy.
- nádherná expozice litografických plakátů z let 1888-1910 obsahující hodně přes 100kusů společně s originálním litografickým lisem z roku 1886.
- a další..

Více zde: http://www.muzeumkol.eu/

Napište krátkou recenzi k: Muzeum kol Boskovštejn

(17. 7. 2018) Muzeum je krásné, zajímavé exponáty, ale ta hrůza, co je postavená naproti muzea ( nějaké průlezky s červeným tubusem) úplně pokazily celkový dojem ze zámečku a starého mlýna. Nevím, kdo tohle mohl povolit a postavit.
(19. 3. 2022) už tam není žádné muzeum