Muzeum Hodin Klášterec nad Ohří

Telefon: +420 777 848 008, 602 214 629
Web: http://www.muzeumhodin.webmium.com
E-mail: muzeum-hodin@seznam.cz

Duben – Říjen denně 10.00 - 17.00 hodin\r\n777 848 008 nebo 602 214 629\r\nListopad - Březen\r\nna telefonické zavolání
Fotografie - Muzeum Hodin Klášterec nad Ohří
Skupinové slevy pro zájezdy
Fotografie Fotografie Fotografie
Muzeum hodin - Rodinné muzeum hodin-Výkup starých hodin/starožitných/-Opravy hodin (pouze starožitných/-Ocenění hodin /starožitných/
Muzeum starožitných hodin zřízené v historické části Klášterce nad Ohří založil v červenci 2014 Václav Šimonovský spolu se svým synem Václavem. Václav Šimonovský hodiny sbíral 50 let, junior 20 let.
Tato vášeň nacházet, opravovat a posléze vystavovat starožitné hodiny, které objevovali, nakupovali v Čechách i v celé Evropě je přiměla k tomu, podělit se se svými poklady široké veřejnosti. Dodnes neustále rozšiřují svou sbírku hodin.
Stálá expozice starožitných hodin z Čech i Evropy.
V muzeu jsou vystaveny unikáty, z nichž ty nejstarší jsou z roku 1580 - 1600, vodní hodiny z Holandska z roku 1685, Mystery hodiny z Prahy od Louise Hainze, regulátory od V. Wilforda z Prahy jdoucí na jedno natažení 1,5 roku, malý orloj, astroláb z Kralup nad Vltavou a orchestrion.
Celkem je zde vystaveno v dobových vitrinách na 250 kusů starožitných hodin vyrobených do roku 1900.
Jsou zde hodiny caplové, špindlové, regulátory, hodiny porcelánové, stojánky na pánské kapesní hodinky a spousty dalších.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Hodin Klášterec nad Ohří

(16. 5. 2022) Úžasná sbírka skvostů,od obrovských až po ty nejmenší...je vidět,že ve sbírce nechali majitelé kus srdce...rozhodně doporučuji návštěvu i s doprovodným komentářem pana majitele.