Muzeum Jaroslava Foglara

Adresa:
Hradní 701
Ledeč nad Sázavou 584 01
Kraj Vysočina

Telefon: 731612460
Web: http://www.muzeumjaroslavafoglara.cz/
E-mail: info@muzeumjaroslavafoglara.cz

Otevírací doba
Duben a Říjen 9:00 - 17:00 So a Ne
Květen - Září 9:00 - 17:00 Út - Ne
Fotografie - Muzeum Jaroslava Foglara
Vstupné:
100 Kč dospělí
70 Kč děti
Stálá expozice
Muzeum Jaroslava Foglara je prvním muzeem věnovaným našemu významnému českému spisovateli, který pozitivně ovlivnil mnoho generací. Hrad Ledeč nad Sázavou byl pro toto muzeum vybrán vzhledem k blízkosti řeky Sázavy a nedaleké Sluneční zátoce, kde pan Foglar úspěšně rozvíjel Skauting v České republice. Jedná se o stálé muzeum vzniklé k výročí 110 let od narození pana Jaroslava Foglara.

Co u nás naleznete?

Kompletně zdokumentovaný život a dílo spisovatele Jaroslava Foglara. Celkem osm místností zdobí stovky ilustrací pana Tesleviče včetně velkoformátových tapet navozujících atmosféru skutečných Stínadel. Průchody, tajemná zákoutí a vše co k nim patří. Nesmí chybět ani sbírka Ježků v kleci v originální vitríně, kterou navrhnul pan Teslevič a zkonstruoval pan Radek Micopulos. Vitrína je s nadsázkou i největším kdy vyrobeným Ježkem v kleci! V muzeu je možnost vyfotit se s Rychlými šípy v životní velikosti, podívat se na kompletní tábor a klubovnu Hochů od Bobří řeky a seznámit se s mnoha zajímavostmi z osobního života pana Foglara.

Přijeďte se podívat do našeho muzea a zaručeně Vás osloví i nádherná krajina Vysočiny, malebnost hradu Ledeč a útulný prostor muzea, kam se jistě budete rádi vracet.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Jaroslava Foglara

Ověření: tři krát pět =