Armádní muzeum Žižkov

Telefon: 973 204 924
Web: http://www.vhu.cz/cs/stranka/armadni-muzeum/
E-mail: museum@army.cz

Út - Ne 10.00 – 18.00hod.
973 204 924(linka je v provozu denně, mimo pondělí, v rámci otevírací doby), 973 204 900

Fotografie - Armádní muzeum Žižkov
Vstup do muzea je zdarma.
Fotografie Fotografie Fotografie
Armádní muzeum je umístěno v Praze na Žižkově v historických budovách Památníku národního osvobození. Expozice muzea je rozčleněna do tří velkých celků. První zachycuje období první světové války 1914 - 1918 , účasti Čechů a Slováků v ní a politickým a vojenským akcím, které vedly ke vzniku samostatného československého státu. Druhá část je věnována meziválečné Československé republice a jejím ozbrojeným silám, třetí výstavní prostor zachycuje období druhé světové války a mapuje účast Čechů a Slováků ve vojenských operacích na jejích frontách, v domácím odboji i na dalších akcích, které měly za cíl obnovu samostatnosti Československa. Čtvrtá část je věnována příležitostným výstavám.

Napište krátkou recenzi k: Armádní muzeum Žižkov