Dům U Zlatého prstenu

Adresa:
Týnská 6
Praha 1 110 00
Kraj Hlavní město Praha

Telefon: +420 601 102 961
Web: https://www.muzeumprahy.cz/objekty/dum-u-zlateho-prstenu-4
E-mail: muzeum@muzeumprahy.cz

Otevírací doba
denně kromě pondělí 9–18 hod.
Fotografie - Dům U Zlatého prstenu
Vstupné:
vstupné:
základní 180 Kč
snížené 80 Kč
senioři 80 Kč
rodinné 390 Kč
skupinové 150 Kč/osoba

ostatní akce 80 Kč/osoba
Aktuální akce
5. 10. 2023 Mezinárodní den archeologie v Muzeu města Prahy
... zobrazít více
5. 9. 2023 ARCHEOLOGICKÁ PARTA a dobyvatelé ztracené minulosti
... zobrazít více
24. 4. 2023 Od pravěku ke fraku
... zobrazít více
Stálá expozice
Muzeum hlavního města Prahy v objektu realizovalo stálou expozici s názvem Praha Karla IV. - středověké město. Expozice přibližuje Karlovy představy i vlastní realitu proměny pražského souměstí. Nahlédneme do středověkého města pomocí hmotových a virtuálních rekonstrukcí důležitých pražských míst i jednotlivých staveb (Dobytčí trh, kostel Panny Marie Sněžné, Emauzy, dům U Kamenného zvonu, gotické novostavby v Karlově ulici atd.). K atraktivním exponátům patří modely Vyšehradu a Pražského hradu či chrámu sv. Víta, který v Karlově době sloužil náboženským i státnickým potřebám.

Virtuální prezentace seznamují se způsobem městské správy i stavbou středověkého mostu. Dramatická zastavení přibližují atmosféru města, jeho života a některých událostí, Karlovo narození, jeho příchod do Prahy v roce 1333, korunovaci i pohřeb. Videomapping na modelu celého pražského souměstí a modelu Karlova náměstí s blízkým okolím představuje stavební a urbanistický rozvoj města v průběhu 14. století. Každodenní život města i jeho obyvatel v době lucemburské ilustrují unikátní archeologické nálezy i další originální předměty ze sbírek Muzea hl. m. Prahy, pražského pracoviště Národního památkového ústavu a dalších institucí.

Samostatnou částí expozice je samoobslužná herna, která dětským návštěvníkům nabízí možnost na vlastní kůži proniknout do různých oblastí života karlovské Prahy.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Dům U Zlatého prstenu

Ověření: tři krát pět =