Muzeum zámecký areál Ctěnice

úterý až neděle 10–18 hodin
Výstavy jsou přístupné:
úterý-neděle: 10:00–18:00
Zámecký park je přístupný denně
duben - říjen: 8:00–21:00
listopad – březen: 8:00–18:00
Fotografie - Muzeum zámecký areál Ctěnice
základní 120 Kč
snížené 70 Kč
rodinné 270 Kč

školní skupiny 50 Kč/osoba
pedagogický dozor zdarma
tvůrčí dílny 70 Kč/osoba
Aktuální akce
16. 6. 2022 Letní příměstský tábor ve Ctěnicích
... zobrazít více
18. 5. 2022 výstava Baťa: boty všem!
Výstava mapuje dějiny firmy Baťa od jejího založení v roce 1894, kdy bylo třem členům rodiny Baťů, Antonínovi, Anně a Tomášovi, vydáno živnostenské povolení k provozování ševcovské ... zobrazít více
6. 1. 2022 LITERÁRNÍ KAVÁRNA
... zobrazít více
Zámecký areál Ctěnice nabízí svým návštěvníkům pravidelně probíhající výstavy a doprovodné programy pro celou rodinu. Celoročně můžete také navštívit zámecký park, jezdeckou společnost, zámecké zahradnictví nebo hotel s restaurací.
Pro firemní nebo vzdělávací akce je možné si pronajmout prostory zrekonstruované Kočárovny. Zámecký areál Ctěnice také nabízí možnost využít obřadní síň nebo uspořádat svatební obřad pod širým nebem ve stavebním altánu v zámeckém parku.
V prostorách zámecké kavárny můžete posedět nad šálkem kávy a strávit příjemné odpoledne ve společnosti známých žurnalistů a umělců v rámci programu Literární kavárny.

Stálé expozice:
Dějiny obce Vinoře / Od pravěku do 20. století - expozice zachycuje proměny Vinoře v čase, uvádí zásadní dějinné události, ale i důležité vinořské občany a rodáky.
Zámek Ctěnice / Dějiny, stavební vývoj a obnova - expozice připomene dlouhou a složitou historii ctěnického panství od nejstarších dob až do současnosti.
Řemesla v pořádku / Historie profesního sdružování řemeslníků od středověku po současnost

Napište krátkou recenzi k: Muzeum zámecký areál Ctěnice