Muzeum zámecký areál Ctěnice

Výstavy jsou přístupné:
pondělí-čtvrtek: zavřeno
pátek-neděle: 10:00–18:00

Zámecký park je přístupný denně
květen - září: 8:00–21:00
říjen – duben: 8:00–18:00
Fotografie - Muzeum zámecký areál Ctěnice
základní 120 Kč
snížené 70 Kč
rodinné 270 Kč

školní skupiny 50 Kč/osoba
pedagogický dozor zdarma
tvůrčí dílny 70 Kč/osoba
Aktuální akce
16. 11. 2023 Komentovaná vánoční prohlídka zámku s hrabětem Hrzánem
Komentovaná vánoční prohlídka zámku s hrabětem Hrzánem Náš knížepán vánoční svátky přímo miluje, vždycky si vezme svůj cylindr, sváteční červený motýlek a vyrazí s návštěvníky s ... zobrazít více
23. 8. 2023 Přepište dějiny – Stát vs. majetek
14.9. 18:00, vstupné 100,- Kč Populární historický podcast Martina Gromana a Michala Stehlíka Přepište dějiny se v Zámeckém areálu Ctěnice zaměří na velké a citlivé téma zestátň ... zobrazít více
23. 8. 2023 Jablkobraní
... zobrazít více
Zámecký areál Ctěnice nabízí svým návštěvníkům pravidelně probíhající výstavy a doprovodné programy pro celou rodinu. Celoročně můžete také navštívit zámecký park, jezdeckou společnost, zámecké zahradnictví nebo hotel s restaurací.
Pro firemní nebo vzdělávací akce je možné si pronajmout prostory zrekonstruované Kočárovny. Zámecký areál Ctěnice také nabízí možnost využít obřadní síň nebo uspořádat svatební obřad pod širým nebem ve stavebním altánu v zámeckém parku.
V prostorách zámecké kavárny můžete posedět nad šálkem kávy a strávit příjemné odpoledne ve společnosti známých žurnalistů a umělců v rámci programu Literární kavárny.

Stálé expozice:
Dějiny obce Vinoře / Od pravěku do 20. století - expozice zachycuje proměny Vinoře v čase, uvádí zásadní dějinné události, ale i důležité vinořské občany a rodáky.
Zámek Ctěnice / Dějiny, stavební vývoj a obnova - expozice připomene dlouhou a složitou historii ctěnického panství od nejstarších dob až do současnosti.
Řemesla v pořádku / Historie profesního sdružování řemeslníků od středověku po současnost
Přihlášení na lektorský program je možné od úterý do pátku.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum zámecký areál Ctěnice