Letecké muzeum Kbely

Telefon: 973 207 500
Web: http://www.vhu.cz/cs/stranka/letecke-muzeum/
E-mail: museum@army.cz

pouze od května do října
Pondělí: zavřeno
Úterý: 10.00–18.00
Středa: 10.00–18.00
Čtvrtek: 10.00–18.00
Pátek: 10.00–18.00
Sobota: 10.00–18.00
Neděle: 10.00–18.00
Fotografie - Letecké muzeum Kbely
zdarma
Fotografie Fotografie Fotografie
Muzeum bylo založeno v roce 1968 v areálu historického vojenského letiště Praha - Kbely, které bylo první leteckou základnou vybudovanou po vzniku Československa v roce 1918. Početností a kvalitou sbírek patří k největším leteckým muzeím v Evropě. V současnosti má ve sbírkách 275 letadel, z nichž 85 je vystaveno ve čtyřech krytých halách, 25 v nekrytých expozičních prostorech, 155 je uloženo v depozitářích a 10 letuschopných je provozováno. Řada letounů patří ke světovým unikátům. Expozice muzea se vztahuje bezprostředně k historii československého a českého letectví, zvláště vojenského. Pro srovnání zde jsou vystaveny také vybrané typy světově významných letadel a kromě toho i množství leteckých motorů, součásti draků letounů, výzbroj, výstroj, uniformy, prapory, vyznamenání a další památky, které se vztahují k historii československého a českého letectví.

Napište krátkou recenzi k: Letecké muzeum Kbely

(25. 10. 2011) skvělé muzeum to příde mě jako kbelskému rodákovi , chybí mi zde jiná letadla než ruská ...
(11. 12. 2011) je škoda,že u vchodu do muzea kde je za vstupem dost místa neni místo pro zaparkování pro tělesně postižené,ze stávajícího parkoviště je to daleko ,jinak muzeum je skvělé a chtělo by to nenechávat chátrat letadla na ploše,věčná škoda. Petr
(8. 2. 2012) Parádní muzeum, celý den bylo na co koukat
(17. 8. 2014) Jedinečné muzeum. Smutný pohled na prázné pneumatiky velké části letadel, mech na povrchu některých letadel ve venkovní expozici. Korozí silně poškozený potah křídel některých letadel (IL-28), chátrající J-35 a J-37. Vše co stojí venku na volné ploše je nenávratně ztraceno. Bohužel nikdo nedoceňuje cenu těchto exemplářů. Ještě smutnější je pohled na to, jak věšchny exponáty (i vnitřních prostorách) jsou poznamenány nedostatkem péče a pravidelné údržby. Na všem je jasně vidět, že muzeum nemá jednoho ředitele, ale že spadá pod VHU Armádní muzeum Žižkov, kde vedoucí a hlavně odpovědní pracovníci (pplk. Ing. Fedosjev, plk. Mgr. Burian a spol) na Letecké muzeum kašlou. Za vedení zakladetele muzea by byl podobný stav nepřijatelný.
(21. 8. 2014) Škoda, že to nemá jednoho pána, ten by si pořádek zjednal. Pan Janečka se asi musí obracet v hrobě! Takové unikáty a takový nezájem vedení a údržba tak mizerná! Bývalo to skvělé muzeum ale už i ti Poláci nás předběhli kam se na ně hrabem! Navštívil jsem spoustu leteckých muzeíí po celé evropě ale v tak hrozném stavu exponáty nemaji NIKDE !! Ve všech expozicích jsou nedílnou součástí i letecké motory pouze ve Kbelích je někdo někam zašantročil! Nevíte někdo kam se ztratily? Mohu říci za sebe, že letos jsem již do Kbel ani raději nejel, zbytečně bych se musel rozčilovat a riskovat, že to se mnou sekne a nestojí to za to! Tak ať to třeba rozkradou a zašantročí, je to jejich ostuda! Akorát je mě líto té poctivé práce českých rukou, co vše dokázali a podívejte jak to někdo nechá zdevastovat! Pokud máte rádi letadla, jeďte se podívat třeba do Krakova a uvidíte jak má muzeum vypadat! Ivan
(7. 10. 2015) Byl jsem se v muzeu podívat po 14 letech . Výstava letadel mě dost potěšila . Rozrostlo se množství letadel a provedení expozicí je pěkné . Venkovní část je horší . Letadla chátrají kvůli povětrnostním vlivům . Možná by pomohlo postavit kryté přístřešky , nevím . Barvy vyšusované od sluníčka by to pomohlo částečně chránit.
(17. 10. 2015) Je to super. Mám dceru, které je ted 7 let. Od jejích 2 let jsme tam chodili každou neděli dopoledne. Když jsme jsme jednu neděli nepřišli, paní v hangárech se divily kde že jsme minule byli. Ted když je jí 7 tak až tam chodíme tak 1x za měsíc, ale zase to doháníme návštěvami Ruzyně. Ale tsjeně každé jaor čekáme s napětím co se tam změnilo a co přibylo. Muzeum je prostě super, a velký dík lidem, kteří se všichni okolo toho matejí. Nic podobného v ČR není.