Museum mučicích nástrojů a útrpného práva - Museum Torture

Děti 6 - 10 let 30,-Kč / Children 6 - 10 age old 30,- /1,5€
Tisk/Press - free
Fotografie Fotografie Fotografie
"Homo homini lupus, aneb Člověk člověku vlkem"

Tato výstava se dá právem označit jako jedna z nevýznamnějších, neboť ukazuje skutečnost a syrovost lidské povahy pokud nejsou dány sociální pravidla, je možnost vykonat násilí na druhém člověku a dotýká se samotné podstaty lidského bytí a existence.

Jedná se o unikátní a jedinečnou expozici historických mučicích nástrojů útrpného práva a čarodějnictví. Expozice profiluje útrpné právo a zahrnuje exponáty od doby 500 př. n. letopočtem až do dvacátého století. Jedná se o nejrozsáhlejší expozici tohoto druhu na světě, která obsahuje přes 250 exponátů a nástrojů, které způsobují fyzickou bolest a utrpení. Nástroje pro tahání, trhání, řezání, pálení a bodání. Vše, co může způsobit bolest a co je vykonavatel schopen na člověku provádět a vykonat.

Tyto exponáty jsou převážně originály, které byly skutečně používány při tortuře a jsou doplněny dobovými obrázky a vysvětlujícími texty. Sbírka obsahuje exponáty z celé Evropy a ukazuje postupný vývoj, vynalézavost a hrůzy mučení.

"Expozice mučení ukazuje nejtemnější stránku historie lidstva, nicméně je její součástí a nelze ji nevidět a dělat, že neexistuje........"

Napište krátkou recenzi k: Museum mučicích nástrojů a útrpného práva - M...