Muzeum iluzivního umění

Adresa:
Melantrichova 2
Praha 1 11000
Kraj Hlavní město Praha

Telefon: 604358240
Web: http://www.iamprague.eu
E-mail: info@iamprague.eu

Otevírací doba
9:00-21:00
Fotografie - Muzeum iluzivního umění
Vstupné:
Dítě do 6 let v doprovodu rodiče: Zadarmo
Dítě 6-15 let: 200 Kč
Student: 200 Kč
Důchodce 65+: 200 Kč
Dospělý: 300 Kč
Rodina: 700 Kč
Fotografie Fotografie
Stálá expozice
DECHBEROUCÍ optické iluze v srdci Prahy

Muzeum iluzivního umění je plné iluzivního umění a trick-artu, které osloví opravdu všechny věkové skupiny. Jako první muzeum svého druhu v České republice vznikla první část expozice již v roce 2018 a od té doby se značně rozšířila. Vystavené exponáty vás překvapí svou originalitou a vysokým uměleckým provedením. Nečekané optické efekty si budou hrát s vaší představivostí a rozšíří tak vaše vizuální vnímání světa o nové perspektivy. U všech exponátů v IAM Prague záleží však na správném úhlu pohledu stejně jako na všechny věci okolo nás.

BOHATÁ umělecká expozice

Naše exponáty mapují iluzivní výtvarné techniky napříč historií umění, ale i v současných uměleckých trendech. Vyzkoušíte si reverzní perspektivu v dílech významného britského umělce Patricka Hughese. Ohromí vás 3D anamorfní instalace z nejrůznějších předmětů od Patrika Proška nebo jedinečné metalurgické obrazy malované ohněm od Ladislava Vlny. Budete žasnout nad optickými reliéfy Ivany Štenclové a před deformovanými 3D obrazy Zdeňka Daňka a Jana Jírovce. Poznáte proměnlivé lentikulární obrazy Davida Strauzze, nebo stereoskopické fotografie cestovatelů Zikmunda a Hanzelky. Zjistíte také co je to red cyan filtrace, stereogram nebo anaglyf, představíme vám techniku Light Art českého umělce Alexe Dowise a mnoho dalšího.

INTERAKTIVNÍ zábava

Nejenže objevíte krásná originální díla našich umělců, ale vzhledem k tomu, že je většina děl interaktivních, budete si s nimi moci hrát a bavit se. Pořídíte si spoustu fotek, kde budete právě vy hlavním hrdinou příběhů v iluzivnímzpracování. Tyto fotografie budou ozdobou vašich sociálních sítí a stanou se krásnou vzpomínkou na netradiční zážitek v Praze. Přímo před očima se vám promění 2D obrazy na 3D prostory a naopak sochy se změní v malby. Sami si můžete vyzkoušet malbu světlem, dozvíte se o zákulisí vzniku jednotlivých děl v našem mini kině a stanete se aktéry augmentované reality díky nové aplikaci, která díla animuje v reálném čase spolu s vámi. Najdete u nás i technické anamorfní konstrukce, které vycházejí z matematických principů optických iluzí.

STAŇTE SE SOUČÁSTÍ české historie

Výstava není pouze o zábavě, ale také o vzdělání. Výtvarné iluzivní techniky zasazujeme do historického kontextu. Dozvíte se, kdo byl jejich průkopníkem, k čemu se ve své době používaly a jak se vyvíjela perspektiva a vnímání prostoru v průběhu času. Některá díla se přímo vztahují k významným osobnostem a událostem z české historie. Stanete se iniciátory iluzivní defenestrace, na vlastní kůži si prožijete obléhání Prahy Švédy, nebo se budete podílet na pádu monarchie v Čechách. Čeká na vás iluzivní ztvárnění svaté Anežky České, Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Tomáše Bati, svatého Václava, Nikoly Tesly, Karla IV., Franze Kafky, Karla Čapka, Otto Wichterleho, Františka Kupky, Václava Havla a dalších.


Přijďte se bavit s celou rodinou, třídou nebo přáteli a objevte iluzivní umění v samotném srdci Prahy.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Muzeum iluzivního umění

Ověření: tři krát pět =