Městské muzeum Bechyně

E-mail: muzeum@kulturnidum.cz

9-17 hod, každý den
Fotografie - Městské muzeum Bechyně
Dospělý 60 Kč, zlevněné 40 Kč. Rodinné 160 Kč.

Zdarma:

ZTP, AMG, ICOM, děti do 5 let
Aktuální akce
19. 6. 2024 Výstava: Z babiččiny truhly
Výstava krojových součástí a textilií ze sbírky muzea. Vernisáž 5. 10. od 15 hod. Potrvá minimálně do konce roku. ... zobrazít více
15. 3. 2024 Nekonečné snění Pavla Čecha
Výstava ilustrací Pavla Čecha, známého např. knihami Dobrodružství pavouka Čendy, O čertovi, O zahradě aj. Součástí výstavy budou tvořivé či hravé koutky, menší výstavka dobrodružn ... zobrazít více
V roce 2014 byla otevřena nová stálá expozice, následně oceněna cenou Gloria musaealis. Věnuje se historii místního regionu s ohledem na keramickou a kamnářskou tradici, dále část archeologická, selská jizba, stavba mostu, elektrifikované trati, 20 stol. atd. V přízemní galerii muzea pořádáme krátkodobé výstavy. Nově bylo v budově otevřeno Městské infocentrum. K dispozici je též přebalovací pult apod.

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum Bechyně