Muzeum Policie ČR

Rodinné vstupné – 50,- Kč
Odpoledne pro děti – 5 Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Kriminalistika, které je v Muzeu Policie ČR věnováno několik sálů, přispívá k úspěšnému a zřejmě nekonečnému boji s kriminalitou. Nese s sebou efektivní metody pro práci policejních a justičních orgánů a samozřejmě i znalců v různých oborech.

Expozice muzea obsahově vychází z existence, činnosti a vývoje bezpečnostních sborů a složek na území našeho státu od jeho vzniku do současnosti, s několika krátkými exkurzy do období Rakousko-Uherské monarchie. Je založena na prezentaci objektivních dokumentů a faktů, podložených více než jedním tisícem exponátů, z nichž mnohá technická, případně didaktická zařízení může návštěvník sám vyzkoušet. Expozice jako celek je doplněna více než osmi sty fotografiemi a prakticky dvojnásobným množstvím textů. Cílem a účelem je prezentace potřeby policejních složek v demokratickém právním státě, prezentace jejich činnosti v kontextu historického vývoje a při řešení reálných specifických případů. Se strukturou objektu (bývalý klášter) svým způsobem koresponduje i struktura celé expozice.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Policie ČR

(13. 11. 2011) Prosím potřebovala bych informaci o vystaveném a vycpaném pohraničním psu jméno si nemůžu vzpomenout a kde je. Děkuji Ajabokova.@seznam.cz