Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

Betlémské náměstí 1
Praha 110 00
Kraj Hlavní město Praha

Telefon: 224 497 500, 224 497 511
Web: http://www.nm.cz/Hlavni-strana/Navstivte-nas/Naprstkovo-muzeum-asijskych-africkych-a-americkych-kultur.html
E-mail: naprstek@nm.cz

Pondělí: zavřeno
Úterý: 10.00–18.00
Středa: 9.00–18.00
Čtvrtek: 10.00–18.00
Pátek: 10.00–18.00
Sobota: 10.00–18.00
Neděle: 10.00–18.00
Fotografie - Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur
Plné: 100 Kč
Snížené: 70 Kč(Senioři (nad 60 let), držitele průkazů ZTP, ISIC, ITIC, StaffCard, děti 6–15 let, studenti SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu)
Rodinné(max. 2 dospělí a 3 děti) – 170 Kč
Školní výpravy s pedagogickým doprovodem – 40 Kč/os.
Zdarma: děti do 6 let, dětské domovy, SOS dětské vesničky, držitelé průkazek: ZTP/P a jejich doprovod, KLUB 4LÍSTEK, AMG, Společnost NM
Fotografie Fotografie Fotografie
V roce 1826 zakoupili staropražský dům U Halánků s pivovarem a vinopalnou manželé Fingerhutovi, aby jej pak jejich mladší syn Vojtěch za několik let proslavil doslova po celém světě.

VOJTA NÁPRSTEK (1826-1894) založil původně České průmyslové muzeum. To se stalo centrem české inteligence. V muzeu se shromažďovaly také sbírky etnografické a umělecké, které přiváželi Náprstkovi přátelé a cestovatelé z celého světa. Po jeho smrti se muzeum stalo národopisným a po r. 1946 bylo jeho zaměření orientováno výhradně na neevropské kultury.

Sbírky muzea jsou nesmírně bohaté a jen velmi malá část je vystavena ve STÁLÝCH EXPOZICÍCH (kultury Austrálie a Oceánie v pražské výstavní budově). V pražském domě U Halánků je návštěvníkům k dispozici rovněž veřejná KNIHOVNA, která nenabízí jen knihy a periodika, ale i další kolekce, z nichž mnohé založil již Vojta Náprstek. Je to sbírka historických fotografií, stereoskopických obrázků, dobové grafiky, výstřižkových knih a nyní i gramofonových desek. K dispozici jsou rovněž rozsáhlé archivy rodiny Náprstkovy, cestovatelů a Čechů žijících v zahraničí. Muzeum se snaží všechny své sbírky postupně zveřejňovat a zpřístupňovat.

Napište krátkou recenzi k: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amer...