Od alchymie po moderní lékárnu aneb objevte zákulisí lékárny

1. 3. 2016 - Pozvánka na výstavu o historii lékárenství Dům historie Přešticka a Lékárny PhMr. L. Mráze s.r.o., Lékárna Magnolie Vás zvou na interaktivní výstavu o historii lékárenství, seznámíte se s historickým vybavením lékáren, s řadou zajímavostí o lékárenské praxi, budete mít možnost vlastnoručně si vyrobit tabletu, pilulku či tobolku, vnímat příjemnou vůni léčivých bylin, vyzkoušet si, jak těžké je zacházet s hmoždířem. Exponáty jsou zapůjčeny z majetku Českého farmaceutického muzea v Kuksu, Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech a rodinné sbírky. Výstavou v podkrovním sále Domu historie Přešticka Vás provede a zasvětí do tajů historické i současné přípravy léků studentka farmacie Veronika Mrázová. Výstavu můžete navštívit od 27. února do 3. dubna 2016 v otevírací době Domu historie Přešticka, 3777897176. (Dům historie Přešticka)