Muzeum otevírá novou stálou expozici

22. 3. 2017 - Dne 20. dubna zahajuje Karlovarské muzeum po dvouleté rekonstrukci opět provoz, a to otevřením zcela nové, multimediální podoby stálé expozice. Expozice připravená ke 150. výročí existence muzea přibližuje v nově upravených sálech a s využitím moderních technologií historii města Karlovy Vary, přírodu a dějiny Karlovarska, ukázky mineralogického bohatství. Archeologické nálezy, osídlení regionu, počátky měst a hornické činnosti v kraji. Historie a rozvoj lázeňského města od 15. století po dnešek, slavní karlovarští lékaři a návštěvníci. Expozici mimo unikátních sbírkových předmětů doplňuji modely a kopie sbírek, středověké a barokní plastiky, část Jáchymovské renesanční knihovny, dějiny a rozvoj lázeňství, karlovarská řemesla, ukázky produkce sklárny Moser a karlovarských porcelánek. (Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje)