Karlovarské spolky a kluby před 1. světovou válkou

13. 9. 2017 - Dne 5. října poikračuje cyklus Muzejní akademie přednáškou historika Mgr. Lukáše Svobody, který přiblíží především historii karlovarského střeleckého spolku (ostrostřelci). Spolek byl založen v první třetině 17. století. Dále se bude věnovat spolkům, které vznikly především v polovině 19. století, například dobrovolní hasiči, záchranný sbor, tělovýchovný spolek, pěvecké sbory. Na závěr přednášející promluví o sportovním klubu I. S. C. C. (International Sport Club Carlsbad). U každého spolku zmíní rovněž hlavní osobnosti, které v něm působili. Součástí Muzejní akademie jsou komentované prohlídky nové stálé expozice, které tematicky navazují na danou přednášku. Začátek v 17 hodin. (Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje)