Vřídlo, vřídelní voda a vřídlovec

13. 9. 2017 - Dne 19. října pokračuje cyklus Muzejní akademie přednáškou geologa a balneotechnika RNDr. Tomáše Vylity, Ph.D., který seznámí s výsledky nových průzkumných prací o vývoji zřídelní struktury, o stáří vřídlovcových těles a způsobech jejich využití v minulosti či o divokých vývěrech termy, které jsou - navzdory skutečnosti, že Vřídlo, termální voda a její účinky jsou obecně známým základem prosperity karlovarského lázeňství po mnoho set let – často překvapující. Ozřejmí i nově připravované geologické práce v blízkosti Vřídla. Součástí Muzejní akademie jsou komentované prohlídky nové stálé expozice, které tematicky navazují na danou přednášku. Začátek v 17 hodin. (Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje)