Móda osmiček: Trendy let 1918–1988

6. 2. 2018 - Dvacáté století je plné rychle po sobě jdoucích událostí, které se bezpodmínečně odrážely v každodenním životě jedince. A protože jedním ze spolehlivých ukazatelů společenského dění je i způsob odívání, nová výstava přiblíží souvislosti mezi politickou atmosférou, hospodářskými poměry, kulturně-společenským děním a vývojem módy. Představí také proměnlivost módních stylů v období trvání Československa, resp. v období let 1918–1988. Součástí výstavy bude rovněž ukázka módních oděvů a doplňků, které byly Slezskému zemskému muzeu věnovány či zapůjčeny během sběrných dnů konaných v loňském roce. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 20. března 2018 v 17 hodin v Historické výstavní budově SZM (Komenského 10, Opava). Výstava se koná u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky a potrvá do 4. listopadu 2018. (Historická výstavní budova Slezského zemského muzea)