Slezsko a Ostravsko 1918–1938

6. 2. 2018 - Nová výstava přiblíží hlavní aspekty života obyvatel Slezska a Ostravska mezi dvěma světovými válkami. Představí nelehký zápas o podobu státních hranic po rozpadu rakousko-uherské monarchie, rozvoj kultury a volnočasových aktivit, stejně jako období hospodářské krize a destrukci první republiky v závěru 30. let 20. století. Návštěvníci se seznámí se specifickými poměry v jednotlivých částech českého Slezska a Ostravska. Pozornost bude věnována také předním postavám politického a kulturního života regionu. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 20. března 2018 v 17 hodin v Historické výstavní budově SZM (Komenského 10, Opava). Výstava se koná u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky a potrvá do 4. listopadu 2018. (Historická výstavní budova Slezského zemského muzea)