Workshop výroby mramorovaného papíru

16. 5. 2018 - Přijďte si v rámci výstavy Konzervovaná minulost vytvořit mramorovaný papír, a to přímo s mistry svého oboru, s MgA. Lucií Živnou a MgA. Kamilou Vítovou, konzervátorkami papíru!!! Workshop se koná v sobotu 19. května od 10:00 a od 14:00 v domě U Zlatého prstenu. Více informací a možnost rezervace naleznete na: www.muzeumprahy.cz Navštivte zároveň interaktivní výstavu Konzervovaná minulost, která odhaluje některá tajemství muzejního zákulisí! Každý předmět má svoji historii, která se začíná odvíjet od doby jeho vzniku. Během jeho existence na něj působí různé vlivy okolního prostředí i člověk. Práce konzervátora spočívá ve vyhodnocení všech těchto faktorů, stanovení vhodného způsobu konzervace a v jejím provedení. S vědomím toho, že se jedná pouze o jednu etapu v celém životě předmětu, musí konzervátor postupovat eticky a s pokorou. Přístup ke každému předmětu je vždy individuální. (Muzeum hlavního města Prahy)