Otevřené dveře ředitelství Muzea hl. m. Prahy

16. 5. 2018 - V rámci Open House se Vám o víkendu otevřou dveře ředitelství Muzea hl. m. Prahy!!! Dvoudenní festival Open House zpřístupňující budovy běžně veřejnosti zavřené opět zavítal i do Muzea hlavního města Prahy!!! To si dovoluje Vás uvítat v budově svého ředitelství – v domě U Dvou zlatých medvědů, Kožná 4751/1, Praha 1. Festival se uskuteční 19. - 20. května a to vždy od 10:00 do 18:00. V rámci festivalu jsme pro vás připravili komentované prohlídky, vystřihovánky pro děti a možnost občerstvení. Oficiální program na webu Open House Praha. Vstup ZDARMA Forma zpřístupnění: volně / skupiny dle kapacity prohlídky (prohlídky oba dva dny od 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 15.00 a 16.00 hodin) S během staletí měnil tento původně obytný dům s gotickým srdcem svou tvář – přibývaly renesanční arkády, třetí patro v barokním stylu i klasicistní vestavba spojovacích zdí. Vstupní portál zdobí figury dvou heraldických medvědů a dvojice mužských postav. Projděte branou času a okuste atmosféru středověkého města pražského. (Muzeum hlavního města Prahy)