Pat a Mat

5. 2. 2019 - Od 3. března do 28. dubna potrvá interaktivní výstava, která zavede návštěvníky do světa dvou pověstně nešikovných kutilů známých také jako PAT a MAT, pro něž není žádná komplikace překážkou a své kutění si umí patřičně užít. Zájemcům nabízí animační dílnu s PRAXINOSKOPEM, originální scény a loutky z oblíbeného večerníčku, či na hernu a fotokoutek „na návštěvě u Pata a Mata“. Seznamuje s historií natáčení večerníčkového seriálu i s dějinami animace jako takové. Malé děti určitě zaujmou molitanové kostky, ze kterých budou moci skládat veselé obrázky s Patem a Matem, starší děti budou moci zúročit své nabité znalosti z výstavy při luštění křížovky. Všichni dohromady ale určitě ocení možnost navštívit komorní kino, které bude pro návštěvníky výstavy promítat film PAT a MAT i film o tom, jak se takový film natáčí. (Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje)