Prožij osudy 20. století

18. 3. 2019 - Dne 25. dubna se uskuteční křest knihy Prožij osudy 20. století, kterou vydalo Muzeum Karlovy Vary. Originální skládací komiks přibližuje osudové okamžiky, jimiž procházeli obyvatelé zdejšího kraje v průběhu minulého století. Staleté soužití Němců, Čechů a Židů ukončilo období nacistické nadvlády v letech 1938 – 1945 a události poválečné. Původní elektronická komiksová verze byla vytvořena pro dotykovou obrazovku, která je v expozici muzea. Osudy fiktivních postav příběhu jsou poskládané ze střípků skutečných příběhů. Čtenář se může pokusit vžít do osudových dilemat tehdejších aktérů a rozhodnout se, jak by se v dramatických dějinných situacích zachoval sám. Zároveň může komiks posloužit i pro názornější edukativní činnost a pro snazší pochopení složitých dějinných zvratů 20. století. Příběhy napsal Jan Nedvěd a ilustrovala Markéta Křečková. Komiks vydává Muzeum Karlovy Vary, p. o. Karlovarského kraje za finanční podpory Karlovarského kraje. Začátek v 17 hodin. (Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje)