Poohří za časů lovců a sběračů

5. 4. 2019 - Dne 2. května začne vernisáží v 17 hodin výstava Poohří za časů lovců a sběračů, která seznamuje veřejnost s opomíjeným světem paleolitických a mezolitických lovců a sběračů. Prudce se rozvíjející oblast archeologického zájmu v posledních letech má řadu nových poznatků a objevů, které jsou zde prezentovány expoziční formou. Z nejvýznamnějších lokalit výstava představuje například Karlovy Vary - Tašovice nebo okolí přehrady Skalka na Chebsku. Výstava je pořádána ve spolupráci s Muzeem Cheb, ÚOP NPÚ v Lokti a s předním odborníkem na štípanou kamennou industrii Mgr. Janem Eignerem z Národního muzea v Praze. Výstava potrvá do 16. června. (Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje)