Do džungle v údolí Plesné

5. 4. 2019 - Dne 25. května se uskuteční další z přírodovědných exkurzí, která provede účastníky pod vedením přírodovědců Jana Matějů z Muzea Karlovy Vary a Jiřího Brabce z Muzea Cheb zarostlým údolím říčky Plesná s poznáváním místní květeny a zvířeny. Trasa povede z Milhostova přes rašeliniště údolí Plesné, kolem rybníku na přítoku od bývalé osady Bor, bývalý Mostek a rybníčky v okolí a dále dle nálady a zájmu. Zpět pak po silnici z Mostku do Milhostov. Základní trasa měří přibližně 7 km, vede ale neprůchodným terénem zarostlou nivou, bažinami, rašeliništi a ostřicovými porosty. Neboť zašpinění a zamokření je jisté, je nutností odpovídající vybavení - obuv do mokřadů (holínky nebo průtočná obuv) a oblečení do terénu (dlouhé kalhoty). Sraz účastníků je v 10:10 na vlakové zastávce Třebeň. (Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje)