Za rybím tajemstvím řeky Ohře

19. 8. 2019 - Dne 14. září se uskuteční přírodovědná exkurse, při níž budou průvodci při vycházce kolem řeky Ohře, stěžejní vodní páteře Karlovarského kraje, přírodovědci Jan Matějů karlovarského muzea a Miloš Holub z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, CHKO Slavkovský les. Vedle povídání o rybách a další vodní fauně a malé výstavě našich druhů ryb na břehu řeky představí i nově vydanou publikaci „Ryby a mihule Karlovarského kraje“, která bude pro návštěvníky dostupná. Trasa povede z místa srazu pod hradem Cheb kolem řeky Ohře k přehradě Skalka a zpět. Nejvýše tříkilometrová trasa je nenáročná a vhodná i pro kočárky a osoby se sníženou mobilitou. Lépe je vzít si obuv do vlhka, nejlépe holínky, a oblečení do terénu. Sraz je ve 14 hodin u řeky Ohře pod hradem Cheb poblíž kryté lávky. (Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje)