30. VÝROČÍ SAMETOVÉ REVOLUCE - Listopadové události 1989

15. 10. 2019 - Na 16. listopadu připravilo Muzeu Karlovy Vary diskuzní panel, který bude mít tři tematické okruhy - pozdní normalizace, události v listopadu 1989 a přelomu let 1989-1990 a polistopadový vývoj demokratických poměrů k dnešní post-demokracii. Diskutujícími budou Jiří Kotek, jeden z hlavních aktérů Listopadu 1989 v Karlových Varech a spoluzakladatel Občanského fóra, Petr Cais, archivář, historik a tehdejší studentský účastník událostí, Lev Havlíček, člen tehdejší nezávislé iniciativy Hnutí za občanskou svobodu a aktivní účastník událostí a Jindřich Čermák, politolog a vedoucí Eurocentra Karlovy Vary. Moderátorem diskuse bude historik muzea Jan Nedvěd. Začátek v 15 hodin. (Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje)