Tři kostely, tři příběhy

20. 8. 2020 - Vernisáží 23. září začíná autorská výstava Muzea Karlovy Vary prezentující archeologické výzkumy tří zaniklých kostelů řádu křižovníků s červenou hvězdou v Karlovarském kraji. Jedná se o kostel sv. Linharta v karlovarských lázeňských lesích, kostel sv. Mikuláše pod Krudumem a původní gotický kostel sv. Maří Magdalény v Karlových Varech. Kostely výstava představuje prostřednictvím textově a fotografiemi bohatých panelů a množství archeologických nálezů i v kontextu jejich doložené hmotné kultury, umístění v sídelní krajině a dokladů o jedné z jejich primárních funkcí – pohřbívání. Vystavené nálezy pak dotvářejí atmosféru románsko – gotického období, kdy i našem regionu v rámci kolonizace krajiny vznikala významná duchovní centra, jejichž význam by neměl být zapomenut ani dnes. Vernisáž začíná v 17 hodin. Výstava potrvá do 13. prosince. (Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje)