Pavla Gregorová - Recycling

25. 8. 2021 - Obrazy Pavly Gregorové v černé kuchyni. 3. 9. - 31. 10. černá kuchyně strakonického hradu vstupné: 20/10 Kč, Spolek přátel muzea zdarma vernisáž 2. 9., 16 hodin Volná tvorba Pavly Gregorové – Šípové je charakteristická především technikou ENKAUSTIKY – malbou voskem. Zpracovává několik svých hlavních témat, ke kterým se neustále vrací. Jedním z témat je abstraktní malba, dále pak nachází inspiraci v přírodě. Oslovuje ji voda, skály, celkový ráz krajiny, atmosféra místa. Kromě enkaustiky se vyjadřuje v technice olejomalby, tempery, perokresby, kresby tužkou, uhlem. Dále v akvarelu, suchém pastelu, z grafických technik např. v linorytu. Pracuje i se dřevem a s keramikou. Maluje také na textil, především na hedvábí. (Muzeum středního Pootaví Strakonice)