Doprovodné programy k výstavě Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara

21. 10. 2021 - Od 2. 11. 2021 muzeum připravilo hry pro rodiny, skupiny i jednotlivce. Tajemná Stínadla Sada karet provede prostřednictvím různých úkolů výstavou Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara. Cílem je sestavit zprávu a získat odměnu. Hra má varianty pro mladší i starší děti a pro organizované skupiny a je i podkladem pro lektorský program Pátrači ve výstavě pro školní skupiny. Pátrat je možné po celou dobu konání výstavy. Nezdolní pátrači mohou navázat venkovní hrou s názvem Stínadla. Venkovní hra Stínadla Hráči hledají podle slepé mapy Stínadel 17 míst, na kterých plní 17 úkolů. Cílem je získat 17 unikátních stínadelských pamětních karet a vyluštit závěrečnou tajenku. Plnění úkolů si lze rozvrhnout do několika procházek městem. Hru je třeba dokončit do 31. 3. 2021. Od dubna se můžete těšit na pokračování s novou trasou ve Stínadlech. Více na: https://www.muzeumprahy.cz/vystavy-a-akce/2022-07-31-00-00-doprovodne-programy-k-vystave-mesto-jako-prizrak-prazske-inspirace-jaroslava-foglara (Dům U Zlatého prstenu)