Jablkobraní

17. 8. 2022 - 17. 9. 2022 Jablkobraní (10–17 hod.) Oslavte spolu s námi desetileté výročí působení Muzea města Prahy v Zámeckém areálu Ctěnice. Slavnostní jablkobraní bude tradičně doprovázet lisování jablek z místní štěpnice. Před zámkem se rozprostře řemeslnický jarmark a představí tradiční řemesla, jako je hrnčířství, košíkářství, včelařství, práce s kukuřičným šustím. Keramická dílna nabídne malbu na vypálené polotovary. Pekaři a cukráři připraví jablečné speciality na mnoho způsobů. Nebude chybět ani zábavný program pro děti Hra o jablkový koláč. Exteriérová hra o ceny je sestavena ze 6 etap, které se opírají o tradiční řemesla a hospodářská stavení zámeckého areálu. (Muzeum zámecký areál Ctěnice)