Zažít město jinak na Výtoni

23. 8. 2023 - 16.9. 10:00-21:00 Muzeum nabídne vstup zdarma do Podskalské celnice na Výtoni a expozice Zaniklé Podskalí a život na Vltavě, kde si každý může mj. vyzkoušet, jaké to bylo řídit vor. Připraven bude i bohatý doprovodný program v podobě komentovaných vycházek Podskalím nebo venkovního tvoření pro děti nejen v režii muzejních lektorek. Přijďte si s dětmi vyrobit lodičku z korkových zátek, procvičit prsty při vázání lodních uzlů nebo si vyzkoušet tisk obrázků z linorytových šablon. Obrázky lze dozdobit i vlastní sešity či látkové tašky, neváhejte tedy a vezměte je s sebou. Spolek Hraběnka z Podskalí bude pořádat každoroční SOUSEDSKÉ ROZLOUČENÍ S LÉTEM, tentokrát v prvorepublikovém stylu. V zadní části celnice bude od 14.00 hod. otevřena prvorepubliková vinárna. Chybět nebude ani hudební doprovod, který obstará historický gramofon na kliku – bude se hrát z desek dobová hudba na přání. Od 20.00 hod. pak začne promítání pásma filmů vztahujících se ke starému Podskalí a k vodě. Veškerý program je zdarma a kdo dorazí dobově oblečený, dostane navíc sklenku podskalského vína. (Podskalská celnice na Výtoni)