Mezinárodní den archeologie v Muzeu města Prahy

5. 10. 2023 - 21. 10. 2023 od 9. do 16.00 hod. Již od roku 2014 v muzeu každoročně oslavujeme Mezinárodní den archeologie – svátek nejdobrodružnější vědy. Letos Vás muzejní archeologové vezmou na návštěvu do středověkého domu. Návštěva ve středověkém domě – workshopy pro malé i velké: - Středověká kuchyně – co se ve středověku jedlo a jaké se používalo nádobí? - Kachle a kachlová kamna – jak se vyráběly a zdobily kachle? - Frotáž motivů ze středověkých dlaždic - Středověké hry – mlýn, ovčinec, kostky - Psaní husím brkem - Pečetění - Ražba do kůže – výroba kožených náramků Komentované prohlídky expozice Praha Karla IV. – středověké město, začátky v 9.00 a ve 11.00 hod. - rezervace na: archeologie@muzeumprahy.cz Archeologické jednohubky – série šesti krátkých pětiminutových přednášek na různorodá témata z oblasti archeologie, začátek ve 14.00 hod. (Dům U Zlatého prstenu)