Střípky ze skautského tábora

31. 7. 2013 - Hrad Roštejn nedaleko Telče bude od 1. 7. do 31. 8. 2013 hostit další autorskou výstavu fotografií Jakuba Pejcala, přinášející nejširší veřejnosti autentické a aktuální pohledy na činnost jihlavských skautů tábořících u nedalekého Mrákotína. Skauti ze střediska Divočáci Jihlava chtějí tímto počinem zopakovat úspěšnou spolupráci s hradem Roštejnem zahájenou při prvním zkušebním ročníku této výstavy v minulém roce. Hlavním cílem expozice zůstává i nadále propagace skautingu a protože koncepce loňského ročníku doznala kladné odezvy u širokého publika návštěvníků hradu, nabídnou Divočáci opět snímky ze svého posledního letního tábora, který se konal na nedaleké louce u rybníka Horní Mrzatec. „Pomocí výstavy necháváme návštěvníky věže hradu Roštějn nahlédnout pod pokličku pravého skautského tábora, kde děti zažívají opravdová dobrodružství, spí v indiánských stanech týpí, podílejí se na přípravě jídel, poznávají přírodu a sami sebe“, dodává k probíhající výstavě Jan Caha, vedoucí skautského střediska Divočáci Jihlava. Výstava koresponduje s fotografickým zaměřením autora vybraných fotografií Jakuba Pejcala, který své fotografie publikuje ve skautských časopisech Roverský kmen a Skautský svět. (Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka hrad Roštejn)