Olbram Zoubek - Sochy

3. 9. 2014 - Do 28. září trvá výstava soch Olbrama Zoubka, jednoho z nejvýznamnějších českých sochařů současnosti. Výstava představuje výběr osmadvaceti soch, které vytvořil v letech 1982 – 2010 a které v muzeu sám instaloval. Autorův osobitý styl integrálního figuralismu, který vyvinul, je charakteristický zredukovaným vytvarováním plastik, výraznou vertikalitou, rozrušeným povrchem a Zoubkovou spřízněností a reakcí na antické dědictví. Součástí expozice jsou rovněž fotografie Zoubkových realizací, z nichž v obecném povědomí jsou nejvíce zapsány Náhrobek Jana Palacha a Památník obětem komunismu na úpatí Petřína. Tvorbu a život Olbrama Zoubka přiblíží návštěvníkům výstavy také filmy z archivu České televize. (Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje)