DOPISování

18. 12. 2014 - Od 5. prosince do 1. února vás zveme do třešťského muzea na výstavu Dopisování. Není tomu tak dávno, co jsme si místo „esemesek“ psali dopisy. Bývaly někdy na krásně zdobeném papíře, zabalené v obálce se známkou a odeslané z pošty. V poštovních schránkách na nás místo letáků čekaly pohlednice k narozeninám nebo přání k svátku. Bývalo to zdlouhavé a pracné, ale mělo to cosi do sebe. Dnes jsou to téměř zaniklé formy komunikace, a proto zapátráme v depozitáři po nejzajímavějších dopisech, pohlednicích, lístcích polní pošty, zkrátka po obsahem či formou pozoruhodné korespondenci. Výstava vás ve stručnosti seznámí i s dějinami pošty v Třešti. (Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Třešť)